Учені з Великобританії з'ясували, що за останні три десятки років курячі яйця не тільки стали більшими, але і знайшли масу корисних властивостей!

Як показало дослідження, в даному продукті порівняно з показниками курячих яєць вісімдесятих років минулого століття змінилися наступні параметри:

• збільшилася маса білка, що вплинуло на розмір яєць;

• кількість шкідливих насичених жирів знизилося на чверть;

• зменшилася калорійність продукту;

• виріс більш ніж у півтора рази відсоток вмісту вітаміну D;

• маса небезпечного холестерину також трохи знизилася.

Причиною поліпшення якості курячих яєць стала зміна раціону харчування птахів, яким близько тридцяти років тому стали давати більш здоровий і поживний корм.

До всіх прекрасним якостям такого продукту, як яйця, можна тепер додати і здатність знижувати тиск. Вчені з Канади зробили відкриття: яєчня - прекрасний засіб проти гіпертонії. Потрапивши в ШКТ, смажені яйця взаємодіють з ферментами і утворюють білок, що нейтралізує дію гормону, який викликає підвищення тиску шляхом звуження судин. Як стверджують дослідники, такий ефект надає саме яєчня. Варені яйця в значно меншій мірі впливають на зміну тиску.

Однак не все так райдужно. Англійські вчені довели, що часте вживання яєць в їжу небезпечно для життя. Особливою шкідливістю для здоров'я відрізняється жовток - в ньому міститься багато холестерину.


За силою негативного впливу на серцево-судинну систему яєчний жовток порівняємо з курінням! Такі дані були отримані в ході дослідження більше однієї тисячі англійців, які проживають у столиці свого королівства.

Обмежити вживання в їжу яєць чоловікам рекомендують американські вчені. Все через того ж холестерину! Дослідження, яке проводилося протягом двох десятків років за участю більш ніж 20 тисяч чоловіків, показало, що:

• для здорового чоловіка щоденне вживання одного і більше яйця збільшує ймовірність померти від серцевих хвороб завчасно майже на чверть!

• для представника сильної статі, який страждає на діабет, небезпека ранньої смерті зростає вдвічі при включенні в раціон навіть одного яйця!

Варто зазначити, що показники небезпеки впливу даного продукту на тривалість чоловічого життя порівнювалися для двох груп здорових чоловіків, які вживали в їжу більше 7 шт. яєць або менш цієї величини на тиждень, і аналогічно для двох груп діабетиків, які їли або зовсім не їли цей продукт в період дослідження. Так що здоровим представникам сильної статі, на думку вчених, можна за тиждень з'їдати до 7 яєць, а хворим на діабет вони просто протипоказані.

З усього вищесказаного можна зробити лише один висновок - будь-який продукт слід вживати в їжу помірно, і тоді він не принесе шкоди організму!

Серебрякова Анна спеціально для журналу Жіночі новини