Залишки їжі, як відомо, стають винуватцями появи карієсу. Однак існують такі продукти, які здатні захистити зуби від розмноження бактерій і руйнування. Що можна занести в білий список для білосніжної здорової усмішки?

На першому місці розташувався виноград, вірніше його сині сорту. Вчені з США довели, що в ньому містяться многофеноли - речовини, що знижують активність бактерій у ротовій порожнині до 85%! Дослідники підрахували: щоб забезпечити зубам постійний захист, достатньо вживати 100 г винограду щодня. У результаті цього в роті нормалізується кислотність. Цікаво, що зміст многофенолов в синьому винограді на 40% вище, ніж у білих сортах, тому його визнали більш ефективним у боротьбі з карієсом.

Другий рядок рейтингу займає чай. Британські вчені з'ясували, що трьох-чотирьох чашок чорного чаю в день достатньо, щоб звести до мінімуму активність бактерій у ротовій порожнині. А зеленому увазі напою ще й приписана роль "освіжувача рота", адже після його вживання зникає неприємний запах у ротовій порожнині.

За праву на третій позиції виявилося молоко.


Канадські вчені намагалися знайти кращий натуральний ополіскувач рота, щоб люди могли скористатися ним в періоди, коли немає можливості почистити зуби, застосувати покупної ополіскувач або жувальну гумку. Провівши ряд експериментів з добровольцями, дослідники з'ясували, що найгіршим ополаскивателем є сік, особливо грейпфрута або апельсина, який володіє високою кислотністю. Далі слід вода. А кращим у боротьбі з бактеріями виявилося молоко - застосування його в ролі ополаскивателя відразу після прийому їжі дозволить захистити зуби від карієсу.

Як бачите, природа нам дарує достатньо засобів боротьби з руйнівниками зубів. Важливо тільки знати про них і вміти правильно ними користуватися. Здорової вам посмішки!