Індивідуальність розвитку дитини не дає можливості точно спрогнозувати всі зміни, які виникнуть до цього часу. Тим не менш, уявити в загальних рисах, що повинен вміти дитина в 1 рік і 2 місяці, цілком можливо! До початку другого рочки свого життя, малюк вже напевно знає своє ім'я, вміє вимовляти його, розрізняє назви різних предметів, вміє шукати і знаходити їх, виконувати прості прохання дорослих, і навіть починає проявляти свій характер. Так, будь-яке невдоволення виражається плачем, як і нерозуміння з боку дорослого.

Що стосується фізичної активності, то тепер дитина буде набагато більше бігати, кілька кілометрів на день - норма. Втома не буде звалювати його з ніг навіть після такої відстані, адже всередині є величезна кількість енергії, якої неодмінно хочеться дати вихід назовні. Тепер ваше чадо буде охочіше йти на контакт, більше спілкуватися, уважно дослідити і пізнавати цей світ, намагаючись все спробувати і помацати. Не заважайте йому, а лише сприяйте будь-яким ініціативам.

Є певні часові рамки, які показують, коли саме дитина повинна навчитися писати, читати, рахувати, малювати, бігати і т.п. Якщо в ці рамки розвитку не відбувається, прийнято говорити про значні затримки. Відбувається це не так часто, якщо малюк встиг багаторазово перехворіти, або якщо батьки байдуже ставляться до його розвитку, що в сучасному світі, на жаль, не рідкість. Будь-які затримки можна компенсувати, якщо почати правильні заняття з малюком.

Навчання найкраще робити через спеціальні ігри, до яких напевно буде інтерес. Взагалі, будь-яка дія, яке спочатку буде викликати у нього внутрішній протест, дається набагато простіше, якщо використовувати придумані ігри, заохочувати починання. Отже, розглянемо уважніше, що ж саме потрібно вміти дитині у віці 1 року і 2 місяців. Не обов'язково відповідність за всіма пунктами, але недоліки ви зможете підтягнути разом з ним, розвиваючи навички в ігрових вправах.

Фізичний розвиток малюка

Подивимося ж, що вміє дитина в 1 рік і 2 місяці? Малюк жваво повзає, долає сходинки сходів поповзом, намагається злазити зі стільця. Якщо його підтримувати, то він впевнено крокує вгору і вниз по сходах. По прямій лінії дитина ходить без підтримки з боку дорослого. Чадо завзято досліджує кожне приміщення. Наприклад, якщо ви зайдете з ним до когось в гості, то у юного дослідника з'явиться бажання вивчити всі кімнати, захоплююче повзаючи по ним.

На дитячому стільці дитина тепер сидить дуже впевнено, також він вміє задкувати в зворотному напрямку, підіймається на різні меблі, таку як маленькі столики, крісла та дивани. Також малюк напевно любить ігри з м'ячем, намагається штовхати і катати його, хоч і промахується іноді. У будинку обов'язково має бути кілька м'ячів, щоб він міг розважатися не тільки під час прогулянок на вулиці, але і після них. Уміння використовувати побутові предмети з'являється приблизно в даному віці, варто навчити малюка користуватися зубною щіткою, ложечками, блюдечками.

Тепер дитина відкриває і закриває всі дверцята шафок в будинку, до яких може дотягнутися. Він любить діставати звідти різні корисні предмети, а потім активно пробує їх на смак. Звідси і висновки, що нічого небезпечного в таких секціях лежати не повинно.


Тепер, коли ви одягаєте дитину, він активно намагається допомагати вам, самостійно просовуючи ніжку в черевик, простягаючи руку в рукав і т.п.

Психологічний розвиток в 1 рік і 2 місяці

Дитина стає значно товариські, воліє висловлювати всі свої почуття відкрито. Лукавити він теж здатний, але брехати - поки ще немає, це рідкість в даному віці. Людей, яких любить, малюк починає обіймати й цілувати. Захоплюючі ігри на вулиці, в тому числі і з м'ячем, лише підстьобують загальний інтерес до навколишнього світу, подібне має заохочуватися батьками. Малюк намагається копіювати звички і манеру поведінки батьків, імітуючи розмову по мобільному телефону та інше.

Дитина розрізняє людей, які йому добре знайомі, не тільки по особам, а й по іменах. Якщо про когось з них говорять в його присутності, він може встрявати в розмову, показуючи, що знає цю людину. Спілкування і словниковий запас включають тепер кілька десятків найпростіших слів, які він використовує. Якщо малюка примушувати щось робити, він починає показувати злість і незалежність від дорослих, часто противиться чогось, це нормально. Усвідомлення власного "Я" і особистісні якості будуть дуже важливі в майбутньої успішної життя.

Серед ігор, крім м'яча, воліє кубики, які ставить один на інший. Спроби займатися малюванням робляться вже зараз. З багатьма предметами малюк намагається розмовляти, і часто - на своєму, незрозумілому нам мовою. Всі підручні предмети перетворюються на елемент гри, це і коробка для взуття, і сама взуття, і ложки, і мозаїки, не важливо. Юному досліднику все в рівній мірі цікаво.

Корисні гімнастичні вправи

Як вже було написано вище, дітей марно насильно змушувати робити щось, але якщо перетворити процес в захоплюючу гру, то їхньому ентузіазму відбою не буде!

  1. Ігри з обручем особливо корисні. Малюк береться за обруч, всередині якого також знаходиться і дорослий. За командою "Сядемо!" ви разом починаєте присідати. Весь процес супроводжується сміхом і усмішками, що безпосередньо свідчить про зацікавленість дитини всім, що відбувається дією.
  2. Друга вправа - повзання крізь обруч. Щоб сильніше мотивувати малюка, досить покласти в протилежній стороні іграшку. Дорослий утримує обруч, дитина проповзає крізь нього, бере іграшку в руки, а іноді й самостійно приносить назад. Третя вправа - перекочування м'яча один одному. Дорослий сідає навпроти малюка, обидва розсовують ноги широко, катаючи м'ячик в різних напрямках.
  3. залізанням на предмети також потрібно практикувати. Спочатку починайте з невеликих коробок і ящиків, висота яких буде не більше 20 см, потім переходите до предметів від 40 см і вище, залежно від росту і маси дитини на даний момент. Завжди підстраховувати його, але не допомагайте, нехай вчиться справлятися з усіма завданнями самостійно. Другий варіант цієї вправи - потрібно злізти назад на підлогу.
  4. Ходьба - ключовий вид всієї фізичної активності дитини. Він повинен почати впевнено ходити сам, не спираючись ні на що. Влаштовуйте таку ходьбу на невеликі відстані, по кімнаті, а також на вулиці. Якщо відчуваєте, що малюк почав втомлюватися, негайно зупиніться, дайте йому перепочити.