Поява зморшок на обличчі, пов'язане з процесами старіння, мімікою, нездоровим способом життя і поганою екологією, можна відстрочити. Якщо після 30 років коду втрачає свою пружність і еластичність, значить, жінка не займається своєю зовнішністю. Вправи для обличчя від зморшок дозволяють мати привабливий і моложавий вигляд в будь-якому віці.

Способи запобігання передчасного старіння
 • відмовитися від куріння і вживання алкоголю;
 • потрібно уникати прямого впливу на шкіру ультрафіолетового випромінювання;
 • по можливості слід якомога рідше носити окуляри, що сприяють утворенню гусячих лапок;
 • не відвідувати солярії;
 • не читати при поганому освітленні і в положенні лежачи;
 • намагатися якомога рідше користуватися косметикою;
 • своєчасно відновлювати втрачені зуби;
 • підтримувати свою вагу;
 • уникати надмірної мімічної активності.

Боротьба зі зморшками

Серед найбільш ефективних заходів, випробовуваних для збереження молодості шкіри, є вправи і масаж. Періодична навантаження лицьових м'язів сприяє зменшенню жирових відкладень, нормалізації циркуляції крові, поліпшенню м'язового тонусу, кольору обличчя, зняттю набряклості і втоми навколо очей.

Для підвищення ефективності корисно поєднання гімнастики з масками і компресами з трав, молока, чаю . Регулярні тренування тривалістю не менше 20 хвилин на добу не забаряться позначитися на посвіжілої зовнішності.

Йога для обличчя, перевірена часом

Кривляння і гримаси, іменовані фахівцями фейсбілдінгом, виконується в перебільшеною формі по 10 разів. Існує понад 100 видів вправ для розвитку лицьових м'язів.

 1. Чітко і виразно слід вимовляти звуки "а-о-у-е-і" з відкритим ротом, напружуючи відповідні м'язи. Таки чином зміцнюється носогубная область.
 2. Тримаючи очі широко відкритими, потрібно піднімати і опускати брови.


  Вправу можна ускладнити. Виконуючи його з висунутим язиком.

 3. Для запобігання появи складок навколо очей слід із зусиллям закривати повіки, притримуючи брови вказівним і середнім пальцями. Тильною стороною куркулів потрібно впертися в підборіддя і, перемагаючи опір, намагатися опустити щелепу в низ. Для усунення скорботного виразу обличчя потрібно практикувати надування щік т округлення губ (15-20 разів). Цьому ж сприяє максимальне висування нижньої щелепи вперед і щільний стиск губ, що викликає напругу м'язів до вух.
 4. Притиснення куточків губ до зубів також запобігає появі глибоких зморшок.
 5. Щоб губи з часом не обвисли , рекомендується періодично їх складати в трубочку і витягати вперед, намагаючись зобразити свист.
 6. Обидві щоки по черзі потрібно підтягувати до відповідного юшку. Ця вправа рекомендується робити протягом усього дня, переглядаючи телепередачі або займаючись домашньою роботою.
 7. Нахили голови і повороти шиї активізують обмін речовин і сприяють підтягування обвислих м'язів.
 8. Надування щік повітрям і переміщення його з боку в бік зразок яблука, а також глибоке втягування щік при вдиху через ніс (3-10 разів) служить відмінною профілактичним заходом. Надувши максимально щоки, видихнути потрібно зробити через лівий куточок рота, потім - через правий, або через міцно стиснуті зуби.

Поради при виконанні вправ
 • Для досягнення максимальної результативності, гімнастикою потрібно займатися вранці і ввечері.
 • Протягом доби слід випивати не менше 2-х л води.
 • Шкіру потрібно постійно захищати від бруду і зволожувати натуральним кремом.
 • Щоб правильно виконувати вправи, їх краще робити перед дзеркалом, не напружуючись і контролюючи дихання.