Вироби з благородних металів схильні з часом темніти і втрачати свій первозданний блиск. Особливо цієї тенденції схильні прикраси зі срібла, досить швидко покриваються неестетичними темними плямами, через які меркне краса навіть самих витончених виробів.

Наприклад, як почистити срібний ланцюжок в домашніх умовах, якщо чорнота почала утворюватися в місцях дотику ланок, куди підібратися простими очисними засобами дуже непросто?

Нашатир

Цей засіб є одним з найстаріших і перевірених, тому його можна безбоязно рекомендувати навіть тим людям, яким раніше ніколи не доводилося стикатися з чищенням срібла. Розчин аміаку (нашатирного спирту) зараз можна придбати в будь-якій аптеці, тим більше, що його ціна є доступною абсолютно кожному покупцеві.

нашатир змочують ватний диск, після чого обережно протирають ним ланцюжок, намагаючись обробити найбільш забруднені її ділянки . Аміак швидко роз'їдає чорний наліт, при цьому не створюючи ніякої небезпеки для ювелірної прикраси.

Харчова сода

Харчова сода - ще одне просте і доступне засіб, що дозволяє швидко вирішити питання, як очистити срібний ланцюжок в домашніх умовах. Срібні прикраси, протерті вологою ганчірочкою з содою, швидко повертають свій первозданний вигляд, блиск і шляхетний колір.

До цього засобу можна вдатися навіть у тому випадку, якщо ланцюжок оснащена кулоном з інкрустацією перлами або, приміром, камінням . Будучи абсолютно нейтральною речовиною, харчова сода швидко усуне забруднення, не залишивши на поверхні прикрас невидимих оку ушкоджень.

Однак застосовуючи його на виробах з камінням, слід пам'ятати, що очищати їх потрібно дбайливими і обережними рухами, щоб не залишити подряпин на поверхні інкрустації або на срібних лапках, що утримують камінь.

Зубний порошок

До цього засобу очищення срібних виробів вдавалися господині ще в радянські часи.


На щастя, і в наші дні зубний порошок можна безперешкодно придбати в будь-якій аптеці або відділі побутової хімії.

Застосовують його так само, як і соду - просто натираючи забруднену ланцюжок злегка зволоженим складом. До речі, не меншим очищує ефектом володіє і звичайна зубна паста (для того, щоб почистити ювелірна прикраса використовують звичайну пасту білого кольору без барвників та інших домішок у складі).

Оцет

Перераховуючи основні засоби того, чим почистити срібний ланцюжок в домашніх умовах, слід згадати і звичайний столовий оцет (9%). Він також добре, як і попередні речовини, справляється з чорним нальотом на сріблі, дозволяючи повернути прикрасам їх первісний вигляд.

Однак тут слід сказати і про те, що столовий оцет не допускається застосовувати по відношенню до ювелірних виробів, інкрустованим камінням. В іншому випадку, камені під дією оцтової кислоти можуть втратити свою презентабельність і сліпучий блиск. У даній ситуації краще все ж скористатися спеціальними розчинами і засобами, призначеними для очищення ювелірних прикрас.