Багато хто з нас, прагнучи стежити за собою, відвідують спортивні установи - зали та клуби. При цьому мало хто замислюється, наскільки небезпечними можуть бути в них заняття, адже всі концентруються на користь. Учені з Великобританії з'ясували, що відвідування спортзалів може бути шкідливим для здоров'я.

Дві тисячі людей були опитані в ході дослідження. Усім їм задавалися питання, що стосуються дотримання правил гігієни під час тренувань, до і після них. Результати приголомшили і змусили задуматися:

• три з чотирьох респондентів спостерігали за порушенням елементарних правил гігієни;

• при цьому кожен другий зізнався, що йому доводилося користуватися чужими особистими речами, такими як гігієнічні приналежності, бутлі з водою, рушники тощо.;

• кожен третій під час тренувань не надягає шкарпетки або не використовує дезодорант;

• кожен четвертий замислювався припинити заняття через те, що на його очах з тренажерів не витирати піт іншими відвідувачами клубу;

• кожен п'ятий опитаний хоча б раз приходив на тренування з ознаками застуди;

• кожен шостий між заняттями не пере свій одяг для тренувань.

Подібна поведінка несе реальну загрозу здоров'ю у вигляді зараження різними грибковими захворюваннями або грипом.

Однак у такій неприємній ситуації не можна відмовлятися від тренувань.


Варто просто перенести їх із закритого простору на вулицю, тим більше що це особливо корисно. Американські вчені довели, що заняття на свіжому повітрі допомагають здоров'ю не тільки фізичному, але і душевному. Від неспокою і депресії врятує велосипедна прогулянка за містом або хоча б пробіжка в парку раз на 7 днів. Опитування двох тисяч чоловік показав, що тренування на природі в два рази ефективніше для душевної рівноваги, ніж заняття в залі. Завдяки ним розвивається і витривалість, і стійкість до стресів.

Так що тепер при відвідуванні тренажерного залу намагаємося максимально дотримуватися правил гігієни і при першій же можливості переносимо заняття на свіже повітря для зміцнення фізичного і душевного здоров'я!

Серебрякова Анна спеціально для журналу Жіночі новини