Сенсаційна новина прийшла з Білорусії - створено ліки від старості! Вічну молодість обіцяє подарувати спільна розробка білоруських і американських учених.

Останнім часом все вчені все частіше розробляють лікарські препарати, які не тільки відновлюють органи, як, наприклад, препарат Резалют для печінки, містить фосфоліпіди, але і продовжують життя всього організму. Дослідники задалися метою зупинити процес старіння і поставили експеримент, замінивши в поліненасичених жирних кислотах атом водню на дейтерій (ізотоп). Як відомо, руйнування клітин ДНК з часом відбувається під впливом вільних радикалів. Завдяки нововведенню формула таких кислот стала стійкіше, за рахунок цього з них набагато важче вивільняються вільні радикали. Отримане речовина, в основі якого лежать поліненасичені посилені жирні кислоти, вже пройшло випробування на бактеріях. Зараз йде друга стадія тестування - на лабораторних мишах. У разі подальших успішних випробувань надходження еліксиру молодості в продаж планується не раніше, ніж через десять років.

Чим же зупинити старість в це десятиліття? Шведські вчені рекомендують регулярно (1-2 рази в 7 днів) додавати в їжу каррі.


Завдяки проведеному дослідженню вони довели, що приправа здатна зупинити розвиток старечого недоумства і продовжити життя. Експеримент, поставлений на лабораторних мушках, показав збільшення тривалості їх життя на 75%, а також зниження кількості шкідливих речовин, що руйнують нервові клітини, після того, як дрозофілам щодня вводився куркумін - основна складова каррі.

А дослідники з Мексики знайшли своє ліки від старості. На їхню думку, це авокадо. Масло даного плоду - відомий засіб, бореться з вільними радикалами, що викликають онкологічні хвороби, порушення стану кровоносної системи і провокуючими старіння. Багато продуктів містять антиоксиданти, але тільки речовини, що знаходяться у складі масла авокадо, здатні проникнути через клітинні мембрани і справити позитивний вплив на стан ДНК - так стверджують мексиканські вчені.

Поки вчені перевіряють ефективність ліків від старості, доведеться нам регулярно вживати в їжу авокадо, приправу каррі та інші продукти, багаті антиоксидантами, щоб зберегти молодість організму як можна довше.

Серебрякова Анна спеціально для журналу Жіночі новини