Вчені з США провели дослідження, яке показало, що важкий напружена праця дозволяє продовжити життя на цілих 4 роки!

Вивчивши стан здоров'я та психіки дев'яти тисяч людей, що проживають в різних країнах земної кулі, вчені з'ясували: виявляється, трудоголіки більш організовані, сумлінні, амбітні і розважливі. Саме ці якості підвищують стійкість організму багато і важко працюючих людей до стресів, а також не дають їм заводити шкідливі для здоров'я звички, що дозволяє стати довгожителями.

Однак усьому потрібно знати міру. Дослідники з Нової Зеландії попереджають, що робота більше 50 годин на тиждень підвищує ризик розвитку алкоголізму втричі !!!

Проводячи дослідження протягом тридцяти років, вчені спостерігали за тисячею чоловік. Виявилося, що вже у віці від 25 до 30 років можна виявити небезпечну тенденцію до виникнення згубної пристрасті. Чим довше людина працює, тим вище у нього тяга до спиртного, причому стать випробуваного не має значення. Цією шкідливою звичкою в рівній мірі схильні і чоловіки, і жінки. Ті, хто присвячував праці більше 50 годин на тиждень, страждав від неї від 1,8 до 3,3 разів частіше, ніж непрацюючі зовсім люди. Також різниця видна і в порівнянні з тими, хто працював більше 30, але менше 50 годин. Співвідношення склало від 1,2 до 1,5 разів. Так що краще не переутруждать.

Для цього дуже корисно працювати в колективі. Вчені Великобританії довели, що спільна праця дозволяє досягти кращих результатів: більш продуктивної роботи і прийняття найбільш вигідних рішень.


Така тенденція зберігається навіть тоді, коли співробітники відчувають втому. У колективі корисно не тільки працювати, а й вчитися. У цьому легко переконатися, відправившись на курси англійської мови. Навчання англійській мові по Британської методикою в школі Bridge to English - це не тільки знання від носіїв мови, але й робота в колективі, що допомагає краще засвоїти матеріал.

А ще дуже добре для здоров'я займати керівні пости! Про це заявили англійські дослідники.

Виявляється, процес управління роботою інших людей запускає структурні зміни в головному мозку керівника. Оскільки це заняття провокує найсильніші розумові процеси, змушує постійно приймати рішення, багато працювати і розвиває короткочасну пам'ять, то гіпокамм (область мозку, відповідальна за пам'ять і навчання) збільшується в розмірах. Це довело вимірювання величини цієї зони у людей віком 80 років, які раніше займали керівні пости. У таких людей краще пам'ять і процес мислення навіть у старості.

Так що продовжити життя допоможе робота, але не довше 50 годин на тиждень, а прагнення бути начальником дасть можливість стати довгожителем з ясним і живим розумом і прекрасною пам'яттю .

Серебрякова Анна спеціально для журналу Жіночі новини