Ви коли-небудь відчували біль при русі очей, відчуття піску під повіками, сльозотеча, різь, "сухість" і навіть печіння в очах? Якщо так, то ви стали жертвою "комп'ютерного зорового синдрому", знайомого всім, хто підлягає засиджується перед монітором. Як з ним боротися?

Сам термін "комп'ютерний зоровий синдром" введений в 1998 році і визначає цілий комплекс зорових і очних симптомів, викликаних роботою за комп'ютером. В даний час до 75% користувачів відзначають у себе зниження гостроти зору, зорове стомлення, труднощі при перекладі погляду з ближніх предметів на дальні і назад, а також позірна зміна забарвлення предметів. Виною тому - багато годин просиджування перед монітором.

Для тих, хто працює за комп'ютером три і більше години в день, це стає щоденною болючою проблемою, яка врешті-решт приведе їх до лікаря. Багатьом будуть прописані окуляри. Одна з причин появи дискомфорту хворих очей криється в тому, що коли ви сидите, втупившись на досить яскравий екран монітора, то моргаєте дуже рідко. Здорова людина робить у середньому 18 моргательних рухів на хвилину. Дослідження показали, що у користувачів комп'ютерів їх частота знижується до 4 в хвилину, від чого очі пересихають і швидко втомлюються. Тому британськими лікарями було придумано так зване "правило 20/20/20".

Правило 20/20/20 означає, що вам потрібно після кожних 20 хвилин роботи за комп'ютером робити перерву на 20 секунд і дивитися на далекі об'єкти на відстані не менше 20 футів (6 метрів).


При цьому очі налаштовуються на дальню точку кращого бачення (5-6 метрів), що викликає максимальне розслаблення акомодацій м'язів.

Вчені - офтальмологи придумали ще одне просте вправу для користувачів комп'ютерами. Досить часто-часто моргнути протягом 20 секунд, щоб зняти навантаження на очі.

Можливо, таке вирішення проблеми може виглядати дещо дивним . Але регулярні моргання вчасно зробленого профілактичного перерви дійсно допоможуть. І якщо зробити 20 нормальних Морган рухів, то це буде природним способом збереження вологості очей і надасть сприяння для поновлення їх мастила.

Під загрозою комп'ютерного зорового синдрому знаходиться будь-який, хто проводить тривалий час перед екраном, але важче за всіх доводиться працівникам сучасних офісів через стерильних і неприродних умов самих кабінетів. Так, в них комфортні умови, сухо і прохолодно, але це не для очей. Від всихання очей можуть допомогти очні краплі, прийняті до початку робіт, але дослідники також вимагають дотримуватися режиму відпочинку для довго сидять в одному положенні, щоб допомогти долати інші неприємності синдрому, такі як головні болі, "затікання" м'язів шиї і спини.