Тривалі холоди викликають непереборну тягу до сонечка. Все так і прагнуть зловити кожен промінчик небесного світила, як тільки воно з'являється з-за хмар, забуваючи, що сонце нещадно псує зовнішність. І, як довели вчені, жінкам особливо.

Тривале перебування на сонці негативно позначається на стані шкіри. Через те, що колагену в жіночій шкірі на 15% менше, ніж у представників сильної статі, то старіння відбувається швидше і помітніше. Причому сонце може впливати на зовнішність навіть через скло. Ті складові ультрафіолетового випромінювання, які можуть проходити через озоновий шар і хмари, легко проникають і через скляні поверхні.

Французькими вченими було проведено дослідження тих людей, які проводять багато часу за кермом автомобіля або постійно сидять біля вікна в офісі. Виявилося, що шкіра на половині обличчя, зверненої до вікна, виглядала удвічі гірше другої половини. На ній були більш глибокі зморшки, і виявилося їх більшу кількість. Це сталося внаслідок прискорення процесів фотостаріння в 2 рази під впливом сонячних променів. При цьому британські діячі науки з'ясували, що шкіра схильна до впливу сонця незалежно від пори року.

Захистити себе від старіння і ризику виникнення ракових захворювань можна шляхом цілорічного використання сонцезахисних засобів або косметики із захисними компонентами.


Але й тут не все гладко. Шведські вчені встановили, що подібні крему під впливом сонячних променів розпадаються, вбираючись в шкіру. Деякі компоненти розпаду здатні викликати сильну алергічну реакцію.

Проте все ж уникати сонця не варто. Потрібно до всього підходити з почуттям міри. Під впливом сонечка в організмі відбувається вироблення вітаміну D, проходить депресія, з'являється гарний колір шкіри. Його ж, правда, можна придбати і шляхом особливого харчування.

Британські науковці з'ясували, що на здоровий і привабливий вигляд шкіри впливає вживання великої кількості фруктів і овочів. Особливо це стосується помідор і моркви, що містять каротиноїди. Піддослідним було запропоновано оцінити привабливість зовнішності одного і того ж людини на трьох різних фотографіях. На одній він був з природним кольором обличчя, на іншій - з засмаглою шкірою, а на третьому - після дієтичного харчування з упором на фрукти та овочі. Більшість учасників опитування твердо вибрали знімок, де був зображений чоловік, що пройшов курс особливого харчування.

Поважаючи сонце і, правильно харчуючись, можна зберігати привабливий здоровий і молодий вигляд протягом довгих років життя.

Серебрякова Анна спеціально для журналу Жіночі новини