Ні-ні, ми не будемо вчити як ламати стіни. Ми просто запропонуємо кілька дизайнерських рішень, завдяки яким кімната стане візуально більше.

Отже, що радять дизайнери:

1. Неважливо якого кольору у вас стіни, зробіть стелю такого ж кольору або хоча б відтінку. Стіни будуть плавно переходити в стелю, створюючи ефект збільшення простору. Крім того, стверджують дизайнери, кожна річ в такій кімнаті набуде більш дорогий і солідний вигляд. Цей же трюк можна застосувати до старих книжкових полиць: пофарбувавши їх у колір, такий же як у стіни, на якій вони висять, ви додасте їм більше солідності. Або, набуваючи комплект меблів для ванної, стежте, щоб вона теж співпадала за кольором зі стінами. Це додасть простору і солідності.

2. Пограйте з масштабом. У маленьких кімнатах меблі зазвичай невеликого розміру, і це трохи пригнічує. А ви додайте що-небудь, своїми розмірами вибивається із загального масштабу: поставте велике крісло, повісьте на стіну величезні дзеркала, або навіть просто розмістіть на стіні великі літери.

3.


Додайте освітлення. Нехай у вашій кімнаті буде не тільки люстра, але і настільна лампа, торшер і інші джерела світла. Освітлення створює атмосферу і додає глибини простору. Головне - не включайте всі лампи одночасно. Темні кути в кімнаті додадуть простору і загадковості, ну а з включеними одночасно люстрами, лампами і торшерами ваша кімната буде нагадувати, скоріше, лікарняну палату.

4. Якщо ви хочете зробити кімнату візуально більше, позбудьтеся громіздких меблів. Наприклад, замініть звичний диван, який, як ніби виростає з підлоги, на диван з високими ніжками. Меблі на високих ніжках додасть простору. Ще одна заміна, подібна цій - стіл зі скляною стільницею.