Вже не одне десятиліття триває протистояння між прихильниками штучного сонця - солярію - і тими, хто не тільки заперечує його корисність, а й наполегливо доводить, що любов до цього виду засмаги призводить до тяжких і незворотних наслідків.

Черговий "камінь", що свідчить про шкідливість променів штучного сонця для людської шкіри, підкинули американські онкологи з Університету Міннесоти. Вони представили остаточні докази того факту, що засмага в соляріях провокує виникнення меланоми - надзвичайно важкій форми раку шкірного покриву.

Протягом трьох років фахівці проводили обстеження більш ніж двох з половиною тисяч осіб, що перебувають у віковій категорії від 25 до 59 років. Що дозволило встановити наступне: люди, які вдаються до використання штучного сонця, на 74% більше схильні до розвитку меланоми. При цьому на даний показник абсолютно не впливають ні тип солярію, ні час перебування в ньому.


За словами самих медиків, будь-який вид так званого "сурогатного засмаги" надмірно небезпечний для шкіри.

Також було встановлено, що у тих людей, хто часто користується послугами соляріїв, шкірна меланома діагностується в 2,5-3 рази частіше, порівняно з тими, хто ніколи не мав знайомства з штучним сонцем. У зв'язку з цим вчені прийшли до такого висновку: ризик виникнення раку шкіри в більшій мірі залежить від частоти застосування людиною штучної засмаги, ніж від віку, в якому люди починають користуватися послугами соляріїв.

Крім того, в ході дослідження було встановлено, що показники ймовірності виникнення та розвитку меланоми в 3 рази вище в середовищі користувачів UVB-оснащених соляріїв і в 4,4 рази більше у тих, хто відвідує солярії з UVA-випромінюючими фільтрами.