Сон - природний стан нашого організму. Однак, його природа вченим досі так до кінця і не ясна. Які механізми включаються в сонному стані, і що саме відбувається в цей час з людським організмом, так до кінця і не вдалося розгадати. Одне незаперечно: спати нам просто життєво необхідно.

Скільки людина може прожити без сну

Ви ніколи не замислювалися, скільки доби людина може прожити без сну? Виявляється, навіть менше, ніж без їжі! І це не припущення, а незаперечний факт. Якщо без їжі людина може прожити до декількох тижнів, природно, маючи достатню кількість води, то без сну - лише кілька днів! При цьому його самопочуття буде погіршуватися з кожним днем, а в організмі почнуться незворотні процеси, що прискорюють його старіння. Адже уві сні людина відновлюється, оновлюються його клітини, розвивається мозок, відновлюється його енергетика, ростуть м'язи, відбуваються постійні процеси оновлення організму. Відповідно, не отримуючи достатню кількість такий сонної підзарядки, людина швидко стомлюється, втрачає запас життєвих сил і енергії. Він не може зосередитися, стає дратівливим і нервовим. Недолік сну призводить до зниження імунітету, може викликати порушення в роботі нервової системи. Так що мало спати просто небезпечно для здоров'я. У теж час і занадто довго спати вчені не рекомендують, так як це може призвести і до депресії, і до проблем з пам'яттю.

Так скільки ж потрібно спати

Те, що спати потрібно людині просто життєво необхідно, ми вже з'ясували, але от яке оптимальний час для сну на добу? Скільки ж людині потрібно спати на добу? У цьому думки вчених розходяться, адже кожній людині для відновлення необхідно різну кількість часу.


Одним потрібно спати на добу лише чотири-п'ять годин, і вони вже бадьорі і веселі. Іншим же і десяти годин на добу спати мало. Класичної до останнього часу вважалася схема трьох вісімок: 8:00 для роботи, вісім для відпочинку і ще вісім, відповідно, для сну. Однак дослідження, проведені не так давно в цій області, показали, що сон в нашій формулі життя повинен займати всього 7:00. Саме стільки, на думку вчених, потрібно спати людині, щоб відновити витрачені за день сили. При цьому потрібно враховувати і його вік, і фізичні навантаження. Наприклад, дітям потрібно спати набагато більше, ніж дорослій людині, а з роками потреба у сні знижується.

Сон для здоров'я та краси

Але крім відновлення життєвих сил, спати достатню кількість часу необхідно і для нашої краси. Недолік сну миттєво відбивається і на нашому самопочутті, і на нашому зовнішньому вигляді. Останній факт, найбільшою мірою, швидше за все, засмутить наших милих дам. Так, дорогі жінки, недосип нас не красить. Але мало спати необхідну кількість годин на добу. Потрібно ще врахувати, у скільки потрібно лягати спати, щоб виглядати відпочила і свіжою. Французи кажуть: до дванадцятої години ночі - сон для краси, а після дванадцяти - для здоров'я. Висновки робіть самі. І хороших вам снів!