Погодьтеся, ремонт - справа серйозна і відповідальна. Особливо, якщо ви вирішили не вдаватися до допомоги фахівців, а робити його самостійно. Перед вами відразу ж постане безліч питань: які матеріали використовувати для оформлення стін, підлог і стель, а головне - скільки цих самих будівельних матеріалів купити. Наприклад, як визначити необхідну кількість шпалер так, щоб їх і вистачило, і зайве не брати? Адже хороші шпалери коштують недешево, тому купувати зайвий рулон і переплачувати за свої власні недоліки зовсім не хочеться.

Повірте, зробити це не так вже й складно, як може здатися спочатку. Щоб обчислити кількість шпалер, потрібно всього лише згадати уроки математики, зробити деякі заміри та скористатися нашою простою формулою. Але для початку варто вирішити, які саме шпалери ви купуєте - з малюнком або без. Тому що необхідне для ремонту кількість однотонних шпалер і шпалер з великим малюнком буде істотно відрізнятися.

Якщо шпалери однотонні

Якщо ви вибрали для ремонту шпалери однотонні або в невеликий малюнок, який вам не доведеться суміщати на стиках - розрахувати необхідну кількість рулонів буде простіше.

По-перше, вам потрібно обчислити периметр кімнати. При цьому врахуйте, що з отриманого числа необхідно відняти розмір віконних і дверних прорізів, які ви обклеювати не будете.

Тепер дізнаємося, яка кількість смуг нам знадобиться. Для цього розділимо отриманий периметр кімнати на ширину шпалер (зазвичай ці дані вказані на самому рулоні).


Зверніть увагу, що отриману цифру потрібно округлити до більшого цілого числа.

Далі визначаємо, скільки смуг у нас вийде з одного рулону. Для цього довжину одного рулону ділимо на висоту кімнати. Цінну пораду: до висоти кімнати додайте 10 см для обрізки, тоді розрахунок буде більш точним!

І останній крок - обчислюємо необхідне нам кількість рулонів. Для цього загальна кількість необхідних смуг ділимо на кількість смуг, які ми можемо отримати з одного рулону. Це і буде шукане число. Таким чином, ми отримали формулу:

- П: Ш х В: Д = К

- П - периметр кімнати (без віконних і дверних прорізів),

- Ш - ширина шпалер,

- В - висота стелі (+10 см на обрізку),

- Д - довжина шпалер,

- К - необхідну кількість рулонів.

Якщо шпалери з малюнком

А ось шпалер з малюнком, який доведеться суміщати на стиках, купити доведеться більше. Щоб обчислити їх кількість, потрібно ще й врахувати розмір раппорта, тобто висоту малюнка. Заміряти його доведеться самостійно, а потім приплюсувати до висоти стелі. Тому наша формула трохи ускладнюється:

- П: Ш х (В + ВР): Д = К

- П - периметр кімнати (без віконних і дверних прорізів),

- Ш - ширина шпалер,

- В - висота стелі (+10 см на обрізку),

- ВР - висота малюнка,

- Д - довжина шпалер,

- К - необхідна кількість рулонів.

Як бачите, все просто! Скориставшись цією нескладною формулою, ви легко визначите, скільки вам потрібно шпалер і заощадите ваші гроші!