Основна частина дітей у віці півроку самостійно сидіти не вміє. Тим не менш, в цей період можна починати вчити їх цьому навику. Головне - не прикладати багато зусиль, щоб не пошкодити незміцнілий хребет.

Коли дитина вчиться сидіти

Вважається, що в шість місяців дитина повинна вміти сидіти. Однак термін цей зразковий, хтось із дітей сідає в п'ять місяців, а інші і в сім не вміють сидіти. Деякі мами для прискорення процесу садять малюка і обкладають його подушками. Даний підхід не зовсім правильний, оскільки такі спроби навчити дитину сидіти можуть мати сумні наслідки. Нетреновані м'язи і хребет не зможуть утримувати спину в потрібному положенні, тому такий метод навчання результатів не дасть. Дитині потрібна інша допомога.

Як навчити дитину сидіти

У певному віці дитини необхідно спонукати до активних дій. У чотири місяці, коли він стає більш рухливими і сильніше, слід класти його на горизонтальну поверхню, щоб він міг рухатися без обмежень. Будь-які дії - перевороти на живіт, повороти голови - це підготовка м'язів до самостійного сидіння. Чим міцніше вони будуть, тим успішніше будуть підтримувати тіло в сидячому положенні. Зміцнити м'язи допоможе становище на животі, при якому дитина намагається піднятися на ліктях.

Перед спробами дитини сидіти, робіть йому масаж ручок, ніжок і спини, а потім спробуйте посадити його.


Найчастіше садіть до себе на коліна з опорою на спину. Якщо у вас є стільчик для годування, кілька разів на день висаджуйте туди малюка хвилин на п'ять. Так він звикне сидіти спокійно. На прогулянці намагайтеся, щоб дитина перебувала в напівлежачому стані. Якщо дитину цікавить який-небудь предмет, і він намагається встати, посадіть його на пару хвилин, утримуючи за ручки. Недовгочасне сидіння не принесе шкоди малюкові.

Як навчити дитину сидіти за допомогою спеціальних вправ

Щоб м'язи зміцнилися, дитина не повинна постійно бути в одному положенні: він повинен повертати корпус в різні боки, піднімати ручки вгору, тягнутися до іграшок. Мамі слід перебувати поруч, щоб спонукати малюка до цих дій, наприклад, показуючи яскраві іграшки. Дитині сподобається, якщо мама охопить за талію його обома руками і носитиме по кімнаті. Щоб утримувати рівновагу, він буде змушений напружувати всі м'язи.

Коли дитина сяде на попку, покажіть йому іграшку, але не давайте її в руки, а відкладіть в сторону. Малюк потягнеться за іграшкою, і в цей момент напружаться всі м'язи. Так можна навчити дитину утримувати рівновагу.

Завжди знаходитесь поруч з дитиною, коли він здійснює активні дії. Місце навчання застелите м'якою ковдрою і обкласти подушками.