У міру дорослішання дитина вивчає нові рухи, набуває певні звички і манери. Це необхідно йому для вираження власної думки і демонстрації характеру. Вже у віці шести місяців малюкові потрібно навчитися перевертатися. Якщо цього не сталося, значить, потрібна допомога мами.

Вчимо перевертатися дитини

Коли дитині виповнюється півроку, він починає проявляти основні риси характеру. Активні діти починають перевертатися швидше, більш спокійні слухаються у всьому батьків і іноді їм потрібна допомога. Розвиток кожного малюка індивідуально, деякі починають виконувати повороти на живіт на три місяці, а інші і в сім не проявляють інтерес до цього. Дитина вибирає ті чи інші руху з урахуванням того, наскільки його м'язи придбали силу. Чим здоровіше і сильніше ваш малюк, тим цікавіше і складніше його руху.

Мамам слід приділяти рухам дитини особливу увагу. Всі знають, що у дітей енергії більше, ніж у дорослих. Робіть масаж і гімнастику. Спочатку може бути важко, але, в кожному разі, це дуже подобається малюкам, адже їм доводиться багато чому навчитися в перший рік життя. Спочатку вони намагаються тримати голівку, потім перевертатися на животик, і зовсім скоро вони навчаться повзати і ходити.

Виконувати поворот на живіт потрібно, коли дитина, перебуваючи на спині, впевнено тримає голову, підтягує коліна до живота. Роблячи масаж, залишайте місячного малюка полежати на животику, нехай він проявить зусилля. У віці чотирьох-шести місяців починайте виконувати спеціальні вправи. Головне правило - щоб чогось навчити дитину, її потрібно зацікавити. Покладіть його на спинку і зацікавте брязкальцем або іншими рухами. Всі найцікавіше проробляйте збоку від малюка. Так можна помітити, чи робить він спроби перевернутися самостійно. Іноді достатньо лише трохи йому допомогти.

Вправи, щоб навчити перевертатися дитини

Щоб навчити малюка виконувати повороти на живіт, необхідно робити наступну вправу (виконуйте його поперемінно в обидві сторони).


Покладіть малюка в ліжку на спину, закидайте одну ніжку за іншу через животик, щоб коліно торкнулася ліжка. Утримуйте ніжку, довго залишатися в такому положенні дитині буде незручно, тому йому доведеться постаратися і перевернутися. Не потрібно при цьому допомагати йому, дитина повинна сама зрозуміти, які м'язи напружувати при рухах. Коли малюк перевернеться, залиште його полежати, а потім допоможіть витягнути ручку. Виконайте вправу кілька разів, щоб дитина його запам'ятав. Пізніше маля навчиться перевертатися самостійно і при цьому спиратися на руки. Коли він стане робити це впевнено, можна переходити до іншого завданням - поворот з животика на спину. Це відбудеться приблизно через два тижні. Всі вправи повинні виконуватися в ігровій формі. Важливо, щоб малюк не втомлювався.

Чи потрібно вчити перевертатися дитини

Перевороти зі спини на живіт - це основний рух для розвитку всього опорно-рухового апарату. Якщо вашій дитині вже шість місяців, і він не намагається перевертатися або його спроби не мають успіху, потрібно навчити його цьому і всіма силами спонукати до виконання цієї дії. Існують спеціальні вправи для цього, але, насамперед, слід подумати про тренування м'язів спини і кінцівок. Бажано пройти курс масажу, щодня робити гімнастику. Добре допомагає плавання, коли руки мами підтримують малюка під животиком. Наступний етап - курс спеціальних вправ, в результаті яких дитина навчиться перевертатися зі спини на живіт в обох напрямках.

Головне в процесі навчання дитини - терпіння і віра в результат. У вас все вийде, особливо, якщо малюк буде відчувати вашу увагу і турботу.