Кругова тренування для спалювання жиру - це ефективна і унікальна в своєму роді методика боротьби з надмірною вагою і підтримки тіла у відмінній фізичній формі. Широке поширення ця методика отримала в кінці 60-х років, коли відомий культурист Білл Вайлдмен розробив на основі циклічного принципу занять комплекс вправ, який замінює повноцінне тренування в спортзалі. Перевагою таких занять є можливість гармонійно поєднувати аеробні вправи і силові навантаження. Позитивним моментом також є динамічність (що сприяє більш активному спалюванню жиру).

Що собою являє кругова тренування

В основі кругової тренування закладений простий, але дуже ефективний принцип повторення. З урахуванням того, якого результату ви хочете добитися, робиться акцент на аеробні або силові вправи. Підбирається комплекс вправ від кількох до десяти. Тренування проходить таким чином - виконуєте послідовно всі вправи, переходячи від однієї вправи до іншого без зупинки, виконавши весь комплекс вправ, відпочиваєте 1 хвилину і повторюєте знову повністю все тренування. Таких повторень може бути від трьох до десяти. Вибираючи вправи, обов'язково враховуйте свою фізичну підготовку. Не варто починати зі складних вправ, прості базові вправи будуть не менш ефективні. Вся тренування триває від 30 хвилин до 1 години. Поступово ви зможете збільшувати навантаження - збільшуючи кількість вправ і/або кількість повторень в комплексі, а також тривалість.

Комплекс вправ для спалювання жиру

Кругова тренування оптимально поєднує в собі всі необхідні вимоги для боротьби з жировими відкладеннями. Прості вправи, які ви можете вибирати самі - зручні та доступні для вас, ефективно спалюють зайві калорії. Під час таких занять задіюються практично всі групи м'язів (розташовані поверхнево і глибоко). При цьому ви тренуєте не тільки м'язи тіла, а й покращуєте загальний фізичний стан організму. При кругової тренуванні серце отримує помірну навантаження, що дозволяє поступово збільшувати витривалість серцевого м'яза і позитивно впливає на самопочуття, як під час занять, так і після них. Вправи, які ви хочете включити в свій комплекс кругового тренування, вибираєте тільки ви самі.

Тут ми наведемо кілька загальних рекомендацій по вправам. Для боротьби з надмірною вагою, а також для підтримки тіла в тонусі рекомендуються такі вправи: вправи для преса - прямий підйом з положення "лежачи" верхньої частини тулуба та/або підйом з елементами скручування (задіюються косі м'язи живота) - 10-15 разів; підйом нижньої частини тулуба в положенні "лежачи" - 10-15 разів; одночасний підйом верхньої та нижньої частин тулуба - 10-15 разів; хитання преса за допомогою тренажера в горизонтальному і/або вертикальному положенні.


Біг на місці, стрибки "морська зірка", човниковий біг або ходьба - 2-3 хвилини. Віджимання від підлоги і присідання окремо або комбіновано - 15-20 разів. Вправи на скакалці - 2-3 хвилини. Обертання обруча - 2-3 хвилини. Вправи з гантелями - на плечовому поясі, присідання з гантелями на рівні плечей, руками, піднятими вгору і опущеними вздовж тіла; стрибки з гантелями, випади по черзі на праву/ліву ноги з руками, витягнутими вперед - 10-15 разів. Обертання за допомогою диска - 15-20 разів. Залежно від того, де ви будете займатися, ви можете включати вправи на тренажерах або вправи з використанням власної ваги. Якщо ви тільки починаєте займатися, не потрібно відразу брати великі навантаження - поступово збільшуючи інтенсивність занять, ви досягнете кращих результатів без шкоди для здоров'я і надмірних напруг.

Переваги кругового тренування

Одним з найбільш значущих позитивних моментів є доступність таких тренувань. Ви можете займатися вдома, на природі, в тренажерному залі. Заняття не займають багато часу - достатньо тренуватися 30 - 60 хвилин два-три рази на тиждень. Ви самостійно обираєте комплекс вправ, найбільш зручний і сподобався вам. Під час занять завдяки безперервності виконання вправ витрачається максимальна кількість енергії (калорій), а також запускаються механізми спалювання жиру, які продовжують діяти і після закінчення тренування. Кругові тренування дозволяють об'єднувати в одному комплексі аеробні, силові і кардионагрузки. Вправи можуть бути спрямовані як на певну групу м'язів, так і на загальне зміцнення і корекцію тіла. Що особливо приємно для дівчат, такі заняття дозволяють максимально спалювати жир, не нарощуючи м'язову масу. Все, що вам потрібно для того, щоб бути у відмінній формі - це бажання і трохи часу. Займайтеся із задоволенням і в гарному настрої, і ви обов'язково досягнете бажаного результату.