Напевно, кожна жінка чула про те чудодійний результаті, який дарує шкірі омолоджуюча ванна з молока, приготована за стародавніми рецептами. Вважається, що "матір'ю" даної косметичної процедури є єгипетська цариця Клеопатра, образ якої вважається загальновизнаним еталоном божественної краси.

У нинішні часи багато представниць прекрасної статі намагаються використовувати цей царський рецепт краси. І це не дивно - бо така ванна і справді робить досить сприятливий вплив на шкіру.

Молоко, яке є основним компонентом "ванни Клеопатри", містить велику кількість вітамінів групи В, проникнення яких в глибини шкірного покриву надають прекрасний тонізуючий ефект, усувають в'ялість тканин, вирівнюють шкіру і згладжують дрібні зморшки. Не менш корисна дія проявляє вітамін Е - він сприяє оновленню шкірного покриву, тим самим візуально його омолоджуючи. Крім того, поживні елементи молока прекрасно зволожують і пом'якшують шкіру, позбавляють її від сухості.

Мед, який є другим складовим компонентом молочної ванни, наповнює організм вітамінами і мікроелементами, сприяючи тим самим зміцненню імунітету.

Звичайно ж, омолоджуючий ефект "ванни Клеопатри" неодноразово піддавався постійній критиці з боку скептиків.

І все ж сумніви були розвіяні: британські вчені з університету Саутгемптона провели ряд наукових експериментів, мета яких полягала в обгрунтованому доказі або спростуванні омолоджуючих властивостей молока.

Для участі в експерименті було залучено 320 жінок і чоловіків, яким протягом місяця належало приймати ранкові молочні ванни. Учасники контрольної групи також приймали ванни, щоправда, їх складовим компонентом була звичайнісінька вода з-під крана.

Результати дослідження показали наступне: 94% учасників, які насолоджувалися регулярними молочними процедурами, візуально стали виглядати молодше.


В основному в цих людей зникли дрібні зморшки на шкірі, помітно освітлити пігментні плями. Стан шкіри контрольної групи випробовуваних залишилося без видимих змін.

Ґрунтуючись на отриманих даних, британські фахівці склали ряд правил, дотримання яких дозволить отримати максимальну ефективність від прийняття молочних ванн.

Вони полягають в наступному:

  1. Температура молочної ванни повинна становити 37-38 градусів. При цьому у міру охолодження молока, температуру слід підтримувати на тому ж рівні. Для цього в той кут ванни, де знаходяться ноги, необхідно поступово додавати гарячу воду;
  2. Час перебування у ванні розумно буде обмежити до 5-10 хвилин. Максимально допустимий час - 20 хвилин. В іншому випадку тривале перебування у ванні може істотно погіршити самопочуття, провокуючи тим самим знесилена організму;
  3. Занурюватися в молочну ванну слід по груди, область серця повинна перебувати над водою. Людям, страждаючим серцевими захворюваннями, ванну слід приймати в напівсидячому положенні;
  4. Приймати молочні ванни рекомендується не частіше одного разу на тиждень;
  5. По завершенні процедури обов'язкової необхідністю є прийняття прохолодного душу.

Приготування молочної "ванни Клеопатри" здійснюється за наступною схемою:

Необхідно взяти 1,5-2 літри молока високої жирності (не менше 3, 5%) і підігріти його до кімнатної температури. У тепле молоко слід додати 3-4 ст.л. рідкого меду, після чого ретельно змішати до утворення однорідної субстанції. Потім ввести молочну суміш в наповнену водою певної температури ванну, злегка перемішуючи обидві рідини. Царська ванна готова!

Приємного, а головне - корисного, проведення часу!