У побуті ми дуже часто використовуємо різні види градусників для вимірювання температури тіла, води, повітря і т.д. Сьогодні ртутні градусники вже не так широко застосовуються як раніше. Їх все більше замінюють електронні термометри. Хоча ми ще досить часто використовуємо їх у побуті. Сьогодні ми поговоримо, як уникнути шкідливих наслідків, якщо градусник з ртуттю розбився у Вас вдома.

Розбився градусник. Як зібрати ртуть?

Отже, Ви упустили градусник і він розбився, ртуть розкотилася по підлозі? У цьому випадку не потрібно намагатися витерти її ганчіркою з підлоги - це лише погіршить ситуацію. Ви просто разітрете ртуть по підлозі і набагато збільшите поверхню випаровування.

Для того, щоб зібрати ртуть з підлоги, потрібно добре підготуватися. Вам знадобляться банку, наповнена водою, з щільно закривається кришкою, невелика пензлик, гумова груша (яку можна знайти у Вашій домашній аптечці), паперовий конвертик, медичний лейкопластир, мокра газета, ганчірка і розчин марганцівки.

За допомогою пензлика Вам потрібно буде в першу чергу зібрати найбільші кульки ртуті в паперовий конверт.


Потім скористаємося медичної гумовою грушею. Їй Ви збираєте більш дрібні ртутні кульки. І все ртутну "дрібниця" потрібно наклеїти на лейкопластир, ну або скотч.

Після цього, всю ртуть, яку Ви зібрали, покладіть в банку з водою і щільно закрийте. Очищену поверхню підлоги потрібно протерти мокрою газетою, обробити розчином марганцівки і обов'язково добре провітрити приміщення, де ви розбили ртутний термометр.

Пам'ятайте, якщо розбився ртутний градусник, поставтеся до цього з усією серйозністю, оскільки пари ртуті дуже небезпечні для здоров'я.

І в кінці, як завжди, відео рада за темою: