Ні для кого не секрет, що золото і срібло з часом втрачають свій блиск. До срібним прикрасам це твердження стосується в більшій мірі, ніж до золотих. А нам так хочеться зберегти колишній блиск і красу наших улюблених ювелірних виробів, які служать нам не один рік, а деяким вже не один десяток років, а в окремих випадках, і не одну сотню років - у кого дійсно так, вітаю. Ви є володарем унікального прикраси! Ну, так от, яким чином можна повернути колишню сліпучу красу золотим і срібним прикрасам?

Є кілька способів почистити золоті прикраси:
  • Візьміть склянку, налийте в нього води і туди додайте крапель п'ять - шість нашатирного спирту (запах доведеться потерпіти, Ви ж хочете вразити блиском своїх прикрас оточуючих Вас людей). Потім просто цим розчином промиваєте Ваші золоті фарбування. Звичайно ж, потім обполіскуємо їх водою і протираємо насухо м'якою ганчіркою.
  • Другий спосіб для чищення золотих прикрас такий. Беремо миску і наливаємо туди дві склянки води, бажано теплою. Потім у цю води насипте одну столову ложку цукрового піску.


    В отриманий розчин кладемо золоті прикраси без каменів і тримаємо там приблизно хвилин 35-40. Після цього дістаємо з розчину, обполіскуємо холодною водою і як Ви вже самі здогадалися, протираємо м'якою ганчіркою.


Як почистити срібні прикраси?
  • Далі поговоримо про чищення срібних прикрас. Їх будемо очищати таким чином. Робимо мильний розчин і додаємо туди нашатирний спирт (без нього, прям ні куди). Все це робимо в такій пропорції: в один літр теплої води ми додаємо одну столову ложку нашатирного спирту. Опустіть в цей розчин свої срібні фарбування, достатньо на 1-2 хвилини, потім сполосніть їх і протріть насухо.
  • І останній спосіб. Беремо срібні прикраси і промиваємо їх в теплому, мильному розчині, а потім чистимо їх м'якою ганчіркою, змоченою в приготовленої суміші з нашатирного спирту, зубного порошку або крейди. Ось так ми з Вами повернули колишню красу нашим прикрасам.

Ще спосіб почистити золоті прикраси самостійно представлений цього відео.