Вітаю всіх відвідувачів сайту з наступаючим Новим Роком! Нехай у Новому Році збудуться всі Ваші бажання. Будьте завжди здорові і частіше приходьте до нас в гості! А сьогодні ми будемо говорити про вибір душової кабіни.

Деякі вважають за краще ніжитися у ванній, інші ж віддають перевагу сучасним душових кабін, отримуючи задоволення від "струминного" масажу. На даний момент душові кабіни завоювали особливу популярність, що можна пояснити збільшеними темпами життя сучасної людини. Компанії з виробництва сантехніки сьогодні пропонують своїм покупцям досить широкий вибір різних моделей.

Як вибрати душову кабіну?

Душові кабінки можуть бути відкритими і закритими. Закриті кабінки - закриті повністю по всьому периметру і у таких моделей є дах, що дає можливість пару конденсуватися і при цьому досягається ефект сауни. Відкриті ж кабіни отгаражівают зону душу лише частково, з причини того, що між стінками є дверцята або просто перегородка. Звичайно закрита кабінка дещо дорожче відкритих моделей.

Двері сучасних моделей роблять з високоміцного, якісного скла (воно може бути матовим, прозорим або шорстким), можуть бути розсувними. Якщо ви вирішили купити душову кабіну, то при цьому потрібно враховувати той факт, що кабінка повинна бути розміром не менше 0,8х0,8 метра, в іншому випадку присутність в ній багато в чому нагадуватиме стійку в скляній пляшці.

Для виробництва піддонів виробники використовують чавун, високоякісну сталь, кераміку, мармур (звичайно штучний) і акрил. Зрозуміло, що у всіх перерахованих матеріалів, є свої плюси, і звичайно мінуси. Так, наприклад, емальовані піддони, виконані з чавуну дуже міцні, але у них є серйозний недолік - тривале прогрівання. Сталеві ж піддони дають неприємний шум, якщо напір води достатньо сильний, а піддони, виконані з кераміки, крихкі і можуть розбитися, якщо Ви упустите на нього важкий предмет. Звичайно, акрилові піддони вельми красиві і елегантні, але поверхня у них схильна подряпин і пошкоджень. Правда, такі незначні пошкодження на акрилі досить просто можна ліквідувати самому в домашніх умовах.

Плюси і мінуси душових кабін.

Перш ніж купити душову кабіну, потрібно уявляти собі всі її переваги і недоліки.

І так, які ж у душової кабіни плюси?

 • Економія простору ванної кімнати. Душова кабінка відмінно підходить для маленьких ванних кімнат, вона вимагає для своєї установки в два з половиною рази менше місця, ніж та ж ванна.
 • Безпека кабіни.


  Великим плюсом душової кабінки можна сміливо назвати відсутність можливості завдати собі травму в той час, коли Ви приймаєте душ. Сучасні моделі, в основному, виготовляють з високоякісного безпечного при використанні і неслизького матеріалу (такого як пластик), і тому Ви не посковзнетеся в кабіні.

 • Економічність - витрачання води в два, три рази менше, ніж при прийнятті ванни.
 • Присутність додаткових опцій. У кабінці можуть бути присутніми радіо, зв'язок (тобто телефон), звукотерапія. Є функція турецької лазні, це забезпечує спеціальна дах, який утримує пар. Така багатофункціональна модель сприяє підтримці хорошого самопочуття і відмінного настрою.
 • Турбота про Ваше здоров'я. У досить дорогих, багатофункціональних моделях є можливість робити лікувальні інгаляції або приймати всілякі процедури, наприклад, ароматерапію. Деякі душові кабінки допоможуть відновити Ваші сили після напруженого дня за допомогою таких процедур, як хромотерапія, або ж світлове лікування. У більшості багатофункціональних моделей вбудовані масажні функції.
 • Багато варіантів установки і комплектації. Монтаж душових кабінок досить простий і швидкий.

Мінуси душових кабін.
 • Якісні, багатофункціональні моделі прямокутної форми з досить хорошими дверима маю досить велику ширину.
 • Якщо ж напір води у Вашому домі менше 1,5 бар, то тоді в душовій кабінці, можливо, буде тільки лише приймати душ, якими б функціями вона не володіла.
 • На скляних дверях і стінках з часом утворюється білий осад від засохлих крапель води. Тому потрібно добре витирати стінки кабіни і двері після того, як Ви приймали душ.
 • Досить висока ціна душових кабін, у порівнянні з ванною. Але на ринку сьогодні можна знайти величезну кількість кабін середнього класу - вони зовсім недорогі за ціною і в той же самий час мають всі необхідні Вам функції.
 • Незважаючи на всі ці переваги, навіть сама багатофункціональна модель ніколи не замінить традиційну ванну. Тому що скупатися і отримати задоволення від купання можна тільки у ванній. Але й тут є можливість знайти рішення - купити душову кабіну, яка вже включає в себе і зручну ванну. Тоді, правда, розміри такого виду кабінки будуть вже більше, ніж розміри звичайного боксу. Але не варто переживати з цього приводу, покупка того варто.

А що віддаєте перевагу Ви: ванну або душову кабінку?