Яким же чином можна виростити розсаду, щоб вона була міцна і дала б у майбутньому хороший урожай? Цим питанням з наближенням весни все частіше цікавляться, ті, хто по справжньому, любить свій сад і город. Саме цьому питанню і буде присвячений черговий наш корисну пораду. Вірніше сказати одному з таких способів вирощування розсади.

Як виростити розсаду огірків, кабачків або гарбуза?

Насправді не тільки ці три культури можна вирощувати подібним способом, але й інші теж. Хочете розсаду помідорів, квітів, перцю (про те, яким чином можна підготувати насіння перцю до посадки, ми вже писали раніше), розсаду капусти, ну і так далі. Що ж це за метод запитаєте Ви?

Метод досить простий. Ми будемо використовувати яєчну шкаралупу. Оболонка яйця не так вже й проста. Вона з успіхом використовується в народній медицині, застосовується в боротьбі з капустянка і капустяним мухами, а ще вона нам допоможе у вирощуванні розсади огірків, кабачків, гарбуза та інших культур. До речі про зберігання гарбуза можете почитати тут, а про те яким чином її можна використовувати на кухні для приготування різних страв читайте у цій статті.

І так, ідея тут дуже проста. За осінь і зиму можна набрати багато таких "ємностей" для подальшої висадки розсади. Для цього при використанні яєць акуратно надломити верхівку шкаралупи, вміст використовуйте за прямим призначенням, а гострі кінчики шкаралупи вирівняйте ножем. Щоб наша "тара" була стійкою, помістіть її в контейнери з-під яєць.

Коли прийде час сіяти розсаду, нижню частину шкаралупи протикаємо шилом щоб забезпечити стік води при поливі і наповнюємо отриману таким чином ємність грунтом.

Полийте грунт слабким розчином марганцівки і потім покладіть в кожен "яєчний контейнер" пророщене насіннячко, потім присипте землею і обприскати водою.


Все, ставимо контейнер з яєчними шкаралупками в тепле місце і накриваємо наш саморобний контейнер для розсади плівкою. Кожен день, за допомогою обприскувача, зволожуйте верхній шар грунту. Контейнери, в яких вже з'явилися паростки, переставте ближче до світла. До того моменту, коли потрібно буде висаджувати розсаду в грунт, вона вже буде досить міцна і кремезна. Перед самою посадкою в грунт Вам, для руйнування контейнера достатньо буде злегка стиснути в руці яєчну шкаралупу, щоб вона трохи тріснула, і після цього опустити її в лунку. Завдяки такому нескладному способу вирощування рослини отримують додатково свіже добриво.

Це дуже ефективний, хоча і трудомісткий спосіб, оскільки вимагає постійного догляду: ємності маленькі і розсада швидко пересихає.

Ось такий от спосіб використання яєчної шкаралупи. Спробуйте, дуже практично і зручно.

І в кінці статті ще і відео раду "Коли садити розсаду томатів?" Рада, правда, не стільки відео, скільки аудіо, але корисною інформація, я думаю, для городників буде достатньо. І так, дивимося і слухаємо.