Правильний догляд за взуттям багато в чому дозволить Вам збільшити термін її служби і збереже її привабливий вигляд. Тут, як втім, і в багатьох інших питаннях, є свої особливості. І тому щоб Ваші чоботи або черевики щодня доставляли Вам задоволення від їх шкарпетки і надійно служили тривалий час, необхідно дотримуватися деякі рекомендації. Раніше ми вже писали, яким чином можна позбутися неприємного запаху у взутті, а так само про те, яким чином можна самому виготовити теплі устілки. Раджу Вам почитати ці статті, якщо вони Вас зацікавили. А тепер безпосередньо перейдемо до нашої сьогоднішньої теми. А саме:

Догляд за взуттям. Деякі прості правила.

Ці правила досить прості, і я думаю, їх може дотримуватися кожен, принаймні, до цього потрібно прагнути. І так:

  • Після кожної шкарпетки очищайте взуття від осілого на ній пилу і прилип бруду за допомогою м'якої, зволоженою ганчірочки або ж щітки. У разі жирних забруднень, необхідно використовувати 1-2-ох відсотковий розчин, приготований з мильного порошку. Для ліквідації жирних плям на Вашого взуття, верх якої оброблений замшею або велюром, необхідно застосовувати спеціальні засоби для очищення таких плям.
  • Чи не мийте обувку у воді (окрім, звичайно, гумової).
  • Після того, як Ви почистили своє взуття, візьміть взуттєвої крем і нанесіть його тонким шаром, а потім хвилин через десять протріть сухою ганчіркою або ж оксамитом.
  • Якщо Ви повернулися додому, а Ваші черевики або чоботи мокрі, то зробіть чистку ще мокрому взутті, використовуючи вітамінні препарати (крему) для догляду за шкірою.


    Вони досить добре вбираються в шкіру в міру свого випаровування. Посушите, перш ніж знову надіти черевики або чоботи.

  • Сушіть мокре взуття повільно, розташувавши її подалі від опалювальних приладів, інших джерел тепла і прямих сонячних променів. Найкраще це робити при кімнатній температурі. Використовуйте спеціальні формодержателі, який допоможуть Вам зберегти форму Ваших улюблених чобітків або черевик.
  • Не допускайте, щоб волога потрапляла на шкіряну обтяжку взуттєвого каблука, тому що це може викликати її розшарування. Шкіряна обтяжка каблуків вимагає такого ж ретельного догляду, як і верх взуття.
  • Перед самим початком шкарпетки необхідно неодноразово обробити Ваші чоботи або черевики кремом. І далі, кожен раз, надягаючи взуття, потрібно наносити шар взуттєвого крему на всю шкіряну поверхню, при цьому не забуваючи і обтяжку каблука, а також торцеву поверхню підошви, якщо вона теж обтягнута шкірою. У сиру і вологу погоду використовуйте водовідштовхувальні крему.

Використовуйте ці нескладні правила, які дозволять Вам правильно доглядати за взуттям, а це означає, що вона прослужить Вам довго.

І подивіться ще наш відео порада - як доглядати за обів'ю із замші?