Раніше ми з Вами вже навчилися робити йогурт вдома. Тепер давайте поговоримо про кефір і деяких інших кисломолочних продуктах, які можливо приготувати самим, будинки. Адже такі кисломолочні продукти дуже корисні для нашого здоров'я, особливо вони, надають гарний вплив на мікрофлору нашого кишечника.

Всі кисломолочні продукти можна поділити на дві групи. І тут ця умовна класифікація заснована на способах їх приготування. Так ряжанка і кисле виходять після кисломолочного бродіння, а такі напої, як кефір, кумис і деякі інші - при змішаному кисломолочному і спиртовому (звертаю увагу водіїв) бродінні.

Як приготувати кефір в домашніх умовах?

Найпростіший кисломолочний продукт для приготування - це кисляк. Її безумовний плюс при виготовленні це те, що кисле утворюється сама, без якої або штучної допомоги із зовні, шляхом простого скисання сирого молока в теплому місці. Ряжанку виготовляють з топленого молока (теж смачна річ!), Шляхом сквашування чистими культурами молочнокислих організмів. Чим відрізняється кефір від інших видів кисломолочних продуктів? А відрізняється він тим, що готується він шляхом заквашування молока не бактеріями, а спеціальними грибковими культурами. На сучасних заводах з виробництва кисломолочних продуктів застосовують закваску, таку як сухі мікроорганізми.


Спочатку ці мікроорганізми пожвавлюють, застосовуючи для цього спеціально призначені стерильні апарати, а після цієї процедури, вже змішують з попередньо заквашених молоком.

Якщо ж Ви вирішили зробити кефір самостійно, то для закваски ми скористаємося кефіром, придбаним в магазині. Потім для його домашнього приготування, в охолоджене до температури двадцять градусів за Цельсієм пастеризоване молоко, яке попередньо розлито по склянках, додаємо по дві чайні ложечки кефіру. Після цього, склянки ставимо в тепле місце і витримуємо їх там години чотири, п'ять, поки не вийде кіселеобразная маса. Ось саме таким чином і можна отримати одноденний кефір. Щоб остаточно довести наш домашній кефирчик "до розуму", його необхідно витримати протягом двох, трьох діб при температурі вісім, десять градусів для остаточного дозрівання.

Вже далі, як закваску для нової порції молока, Ви зможете використовувати отриманий вище описаним способом, домашній кисломолочний продукт. Але пам'ятайте, що вже через десять днів, для закваски потрібно застосовувати вже свіжий, магазинний кефір.

Звичайно існують і інші рецепти. Це відео, пропонує один із таких альтернативних рецептів приготування кефіру в домашніх умовах, використовуючи для цієї мети йогуртницю.