Щось давненько ми з Вами не піднімали тему про братів наших менших. А адже, для багатьох вони без перебільшення, можна сказати, є членами сім'ї. Сьогодні ми постараємося заповнити цей наш пробіл і поговоримо про таку тему, як вигул собак. Тут все не так просто, як здається багатьом на перший погляд. Тут теж є свої правила, яких потрібно дотримуватись, і особливості, які необхідно враховувати, щоб не мати проблем і не доставляти незручностей оточуючим Вас людям і тваринам.

Основні правила вигулу собак, які потрібно знати.

Коли Ви виводите свого улюбленця на прогулянку, то тут просто необхідно знати, що можна робити, а що не можна або небажано. Ми з Вами живемо в досить цивілізованій країні (щоб там деякі не говорили) і тут є свої закони, і на федеральному, і на місцевому рівні. Так що всі Ваші дії повинні бути на законних підставах.

Єдиного загальноросійського закону, який би як то регламентував права та обов'язки власників домашніх тварин, поки у нас в країні немає (і швидше за все, з'явиться нескоро). Тому правила утримання і вигулу собак у різних містах нашої неосяжної Батьківщини дещо відрізняються. Так, наприклад, в Москві ти можеш залишити свою собаку на прив'язі поруч з магазином, а ось в Санкт-Петербурзі за залишену таким чином собачку, Вам можуть виписати штраф - від трьох тисяч рублів. Ще в Північній столиці вихованців вище сорока сантиметрів у холці Ви не можете виводити без намордника на вулицю, і також заборонений одночасний вигул собак, якщо вони великі і їх число більше двох. Так що рекомендуємо Вам пошукати місцеві правила вигулу собак у всесвітній мережі, щоб уникнути неприємностей із законом, який, як відомо, жартувати не любить.

Загальні ж положення правил всюди єдині. І вони полягають у наступному. Власник зобов'язаний зробити так, щоб його вихованець не заподіяв шкоди людям та іншим тваринам, а також підтримувати санітарний стан будинку, де Ви живете і звичайно прилеглої до будинку території. Тобто, я думаю, зрозуміло, що потрібно прибирати за своїм вихованцем. Нашийник у Вашої собачки повинен бути з жетоном, де вказано номер телефону власника. У громадських місцях Ваш песик може з'являтися тільки на повідку, а якщо він ще й агресивний, то тільки в наморднику.

Неписані правила.

Як ви знаєте, в більшості випадків поряд із законами та постановами, існують ще й неписані правила.


Вигул собак тут зовсім не виняток.

  • Такі правила теж обов'язкові для виконання. Пам'ятайте Ваш пес не повинен створювати ніяких зручностей для оточуючих. Не дозволяйте Вашій собачці наближатися до незнайомих людей, щоб не допустити неприємностей.
  • Поки Ви йдете до місця вигулу (краще, якщо це спеціальний майданчик для вигулу собак), тримайте свого улюбленця на короткому повідку. Якщо є необхідність пропустити зустрічних пішоходів, то просто відійдіть убік і притримуйте Вашу собачку за нашийник.
  • Якщо Ваш вихованець володіє суворим характером, то найкраще гуляти з ним, коли на вулиці не так багатолюдно (пізно ввечері або ж рано вранці).

Будьте взаємно ввічливі!

Серед собаківників (так само, як і в багатьох інших подібних спільнотах) прийняті свої правила поведінки. І тут на першому місці стоїть ввічливість і повагу один до одного і до домашнього вихованця. Навіть незнайомі любителі собак, зазвичай, при зустрічі вітають один одного. Запам'ятайте, перш ніж Ви вирішите наблизитися до незнайомої собаці, потрібно запитати дозволу у господаря. Якщо твій пес любить грати з родичами, не потрібно надягати йому на прогулянку нашийник з металевими прикрасами. Інакше, в цьому випадку, приятель Вашої собачки, під час гри може зламати собі зуби.

Якщо Ви власник великої собаки, то радимо Вам триматися подалі від маленьких собачок, так як навіть, здавалося б, добродушний пес може випадково травмувати дитину. Якщо у Вашої собачки тічка, то на вулицю потрібно виходити після того, як сусідські собаки вже закінчать свою прогулянку. У цьому випадку не відходьте далеко від Вашого будинку.

Ось, мабуть, і всі основні правила вигулу собак, які дозволять Вам зробити прогулянку з Вашим улюбленцем безпечною для оточуючих Вас людей і домашніх вихованців.

І в кінці статті подивіться відео з даної теми "У Росії з'являться собачі закони". Правда, поки невідомо коли саме.