Досить часто, куплений Вами щойно пластмасовий чайник, особливо якщо він недорогий, так званого "бюджетного варіанту" або ж китайського виробництва (як багато речей зараз), має стійкий запах пластмаси, який передається напоям і суттєво впливає на їх смакові якості. Сама пластмаса, з якої виготовлений прилад, фактично не має різким, неприємним запахом, а при кип'ятінні води ми відчуваємо запах, що додаються в пластмасу барвників і пластифікатора, який додається спеціально, і додають їх досить багато, щоб істотно збільшити термін служби цього побутового приладу і поліпшити його зовнішній вигляд.

Запах пластмаси в чайнику. Як його позбутися, якщо Ви вже придбали такий побутовий прилад?

Щоб безповоротно позбутися запаху пластмаси після кип'ятіння води і таким чином прибрати і її неприємний присмак з напоїв, потрібно прокип'ятити воду в новому чайнику, попередньо додавши туди натуральний лимонний сік. Для цього візьміть три, чотири лимона і вичавіть їх, потім вилийте отриманий сік в Ваш чайник, наповніть його водою до позначки, яка вказує максимум і прокип'ятіть. Після цього залишаємо такий розчин на 12:00 і кип'ятимо його знову, потім промиваємо чайник холодною, проточною водою. Якщо є така необхідність, то повторіть ці дії.

  1. Запах також можна видалити альтернативним методом - за допомогою лимонної кислоти. Вона до того ж ще й набагато дешевше, натуральних лимонів. Знову ж наповнюємо наш новий прилад водою до максимальної позначки і висипаємо туди два пакетики кислоти по двадцять п'ять грам кожен. Кип'ятимо і залишаємо розчин на ніч. Вранці ще раз кип'ятимо, зливаємо розчин і промиваємо під проточною водою. Тобто чинимо таким же чином, як і раніше, тільки замінюємо лимони лимонною кислотою.
  2. Наступний метод. Використовуйте шкірку від лимонів. Наповнюємо чайник до половини шкіркою лимонів і наливаємо води до максимальної позначки. Кип'яти, залишаємо знову ж все це на ніч, ну або мінімум годин на 12. Знову кип'ятимо, видаляємо шкірку і промиваємо проточною водою.
  3. Ще спосіб, це використання оцту або ж оцтової есенції для цієї мети.


    Для цього наливаємо води в прилад, додаємо половину склянки 9% -ти процентного оцту або дві столові ложки оцтової есенції 70-ти відсотковою. Нагріваємо чайник, але при цьому до кипіння розчин доводити не треба, так як він може политись через край при закипанні. Проведіть таке нагрівання рази два чи три, злийте розчин і промийте знову ж проточною водою.

  4. Ще Вам може допомогти в позбавленні від цього запаху харчова сода. Знову наливаємо води по максимуму, додаємо три столові ложки харчової соди. Кип'ятимо воду, охолоджуємо і знову кип'ятимо. Потім зливаємо весь розчин і промиваємо під проточною водою.
  5. Такий, досить жорсткий спосіб позбутися від запаху в чайнику, спробуйте прокип'ятити в ньому Спрайт.
  6. А ось із застосуванням для цих цілей чистячих засобів , радимо Вам бути обережними. Здоров'я то в будь-якому випадку дорожче чайника. Для усунення неприємного запаху пластмаси деколи застосовують спеціальні миючі розчини з ПАР. Після їх застосування рекомендується ретельно промити чайник кілька разів, тому що подібні розчини, якщо вони все ж таки залишаться в ємності приладу, можуть призвести до досить серйозних проблем зі здоров'ям.

Чи шкідливо використовувати пластмасовий чайник для кип'ятіння води?

Кип'ятити воду в пластмасових чайниках для заварювання чаю не вредно. Погано, коли вода в такому приладі знаходиться після кип'ятіння довгий час, тому що шкідливі сполуки за цей час можуть проникнути в решту там воду. Тому буде вибирайте електричний чайник, який оптимальний для Вас за своєю ємності, щоб вода, яка там є можна було всю використовувати для того, щоб попити чай або каву. А вже невеликий залишок води можна вилити без жалю.

І так, про те, як позбутися неприємного запаху в чайнику ми вже поговорили. У наступній статті ми обговоримо питання, як вибрати електричний чайник. Раджу Вам використовувати форму підписки на оновлення сайту, щоб не пропустити цікавих анонсів.

Подивіться відео раду про те, яким чином можна кип'ятити воду і як це краще робити.