У собаки гнояться очі. Таку фразу доводиться чути досить часто від любителів цих домашніх тварин. Але в побуті ми подібною фразою характеризуємо, як правило, всі виділення у собаки з очей. Хоча вони теж різняться. Часом трапляються слизові виділення, вони зазвичай безбарвні, і власне гнійні виділення, які в свою чергу бувають жовтуватого або ж зеленуватого відтінку. У нормальному стані, у здорового собаки цілком можуть траплятися слизові виділення, тут немає нічого страшного. А от якщо ці виділення посилюються, стають досить помітними і вже залишають мокрі смужки на мордочці Вашого вихованця, значить, треба вже звернути Вам Ваше пильну увагу на цю проблему.

Що потрібно робити, якщо у собаки гнояться очі.

І так, якщо у собаки гнояться очі, постарайтеся згадати, можливо, у неї до цього була якась травма ока. Огляньте уважно Вашого улюбленця, можливо, йому в око просто щось потрапило, якесь стороннє тіло. У подібному випадку будуть виділення тільки з одного ока. Коли виділення з обох очей рівномірні, це означає що, причина ховатися в іншому. Вуличний пил досить часто може викликати сльозотечу у собак.


Іноді, подібним чином виражається алергічна реакція на будь-які продукти харчування, особливо це характерно для солодкого. Є деякі породи, для яких взагалі характерно підвищена сльозотеча. З домашніх засобів для лікування можна порадити промивання чайною заваркою або ж ромашкою.

Що ж стосується безпосередньо гнійних виділень, то тут найнебезпечніша причина таких виділень у Вашого вихованця може бути чумка. Поетом рада тут дуже простий - необхідно звернутися до ветеринара, щоб уже фахівець міг поставити точний діагноз. Також можуть бути виділення гною при такому захворюванні, як глистяні інвазії. Кон'юнктивіт також проявляє себе подібними виділеннями гною і почервонінням очних яблук. Головне тут це, звичайно, виявити причину і якнайшвидше усунути її. Без усунення причини гнійних виділень повного лікування досягти не можна. За результатами медичного обстеження, ветеринар призначить Вашому вихованцеві відповідне лікування.

Тепер Ви знаєте що робити, якщо у Вашого вихованця, раптом почали гноїтися очі. Удачи Вам і не хворіти, ні Вам, ні Вашому вихованцеві.