Як правило, ще до народження дитини батьки готують все необхідне, що входить в звичний список приданого для новонародженого. Крім звичайних речей малюкові потрібні особисті засоби гігієни - підгузники. Сучасні виробники пропонують широкий вибір підгузників, які відрізняються розмірами, зручністю та іншими індивідуальними особливостями. Вже в пологовому будинку крихті знадобляться одноразові підгузники. Як їх вибрати, кожен батько вирішує самостійно.

Все індивідуально

На питання, які підгузники для новонароджених краще, складно давати будь-які рекомендації. Основним критерієм має стати зручність малюка. Деяким діткам можуть підходити дорогі варіанти, а в інших вони можуть викликати алергію.

Всі підгузники володіють спеціальним властивістю, яка дозволяє їм швидко вбирати вологу, що знижує ймовірність появи на ніжній шкірі дерматиту. Правильно підібрані підгузники добре сидять, не протікають і не ковзають. Крім цього, вироби мають виріз для пупка, що виключає тертя об заживающую ранку.

З чого складається підгузник

Звичайний одноразовий підгузник включає в себе три шари:

- перший пропускає вологу, що гарантує сухість шкіри;

- другий містить целюлозу, яка затримує вологу усередині памперса. Це може бути гелеутворюючого речовина, яка прибирає вологість з тіла малюка. Цей шар може вмістити в себе в п'ятдесят разів більше вологи, ніж він важить сам;

- третій шар - це синтетичний матеріал, який має водонепроникну структуру. На цьому шарі є спеціальні гумки або липучки, які забезпечують фіксацію підгузника на тілі новонародженого.

Як правильно вибрати підгузники

Щоб вибрати підгузник для новонародженого, можна скористатися наступними рекомендаціями.

По-перше, купувати потрібно ті вироби, які відповідають віку й вазі малюка. Для щойно народжених крихт краще орієнтуватися на найнижчу цифру ваги, яка зазвичай вказується на упаковці. Деякі батьки купують підгузники, призначені для старших діток, щоб дитина могла носити памперс, поки він не заповниться повністю. Однак підгузники неправильного розміру можуть натирати і тиснути, викликаючи почервоніння і залишаючи глибокі сліди від гумок. У цьому випадку розмір виробу потрібно змінити.

По-друге, якщо куплені підгузники провокують появу у малюка роздратування, найкраще вибрати іншу марку.

В- третє, не варто купувати підгузники, які складаються з поліетилену. Такі вироби, звичайно, коштують дешевше, але дитяча шкіра в них потіє і перегрівається.

При виборі підгузника важливо враховувати статеву приналежність малюка і його рухливість. Варто приділити особливу увагу універсальності виробів, а також їх поділу на підгузники для дівчаток і хлопчиків: перші мають більш вбирає задню і центральну частину, а другу - передню частину.

Коли користуватися підгузником не можна

Всі підгузники мають свої протипоказання, які потрібно взяти до уваги.


Підгузки небажано використовувати в наступних випадках:

- у малюка спостерігається розлад шлунка. При рідкому стільці знаходиться в підгузку маса може викликати сильне роздратування на шкірі. Краще відмовитися від використання підгузників або своєчасно міняти їх;

- у новонародженого підвищена температура. Підгузники при цьому є своєрідним компресом і, закриваючи частину тіла, заважають повноцінній тепловіддачі. Це означає, що жарознижуючі засоби не матимуть належного ефекту;

- при появі алергічної реакції на підгузники тієї чи іншої марки.

Якими якостями повинен володіти хороший підгузник для новонародженого

Якісний підгузник повинен бути виконаний з ніжного і м'якого матеріалу на бавовняній основі. Так можна бути впевненим у тому, що на шкірі малюка не з'явиться почервоніння і потертостей. Повністю шкіра набуває свої захисні функції до двох-трьох років, до цього моменту важлива турбота мами. На жаль, в магазині не можна подивитися, що знаходиться всередині упаковки підгузників. Якщо ви вирішили спробувати нову марку, візьміть одну пачку на пробу.

При виборі слід враховувати не тільки вагу і зріст, а й обсяг у животі. Правильний підгузник досить щільно прилягає до тіла, але без здавлювання. Практично відразу після початку використання ви зрозумієте, чи підходить він вашій дитині.

У спекотну погоду краще скористатися "дихаючими" підгузниками. У них бавовняна основа і дихаючий шар, який пропускає повітря, що має особливе значення для новонароджених дітей. Їх шкіра повинна дихати якомога більше, тому найбільш оптимальні дихаючі підгузники.

На багатьох упаковках є напис "з лосьйоном". Для чого він потрібен? Поки шкіра ніжна і тонка, лосьйон допомагає захистити її від роздратування, почервоніння. Однак у деяких малюків може з'явитися алергія, тому слід бути обережними.

Мабуть, головний момент - не давайте дитині довго ходити в підгузниках. Стілець у новонароджених дітей від восьми до десяти разів на день. Тому потрібно уважно стежити за наповнюваністю вироби. Навіть найдорожчі підгузники, якщо вони переповнені, не зможуть захистити шкіру дитини від попрілостей.

Підберіть для свого крохи хороші підгузки і грамотно використовуйте їх. Краще купити хороші і якісні підгузники, ніж потім лікувати різні висипання на шкірі малюка. В надійному підгузку ваш новонароджений буде солодко спати, а ви будете за нього спокійні.