У світі існує безліч казково красивих і дорогих каменів, кращих, які коли-небудь бачила людина. Всі вони не схожі один на одного - все знайдені в різні періоди часу, за різних обставин і в різних умовах. І, звичайно ж, всі ці камені мають різну вартість. Об'єднує їх тільки одне - вони складають наш сьогоднішній топ найдорожчих каменів у світі.

"Самотня зірка"

Один з найкрасивіших коштовностей світу сапфір "Самотня зірка" знайдений в Північній Кароліні в 1989 році жителем невеликого селища Гарольдом Ропера (на його честь сапфіру присвоїли друге ім'я). З дитинства Гарольд цікавився камінням, і коли в його руках опинилася незвичайна знахідка, не став продавати його, а навпаки - цей сапфір пройшов процес полірування та огранювання в Лондоні, після чого отримав свою назву - "Самотня зірка". Цей камінь має ефект астеризму і має глибокий синій колір. Розмір сапфіра - 9719.50 карата. Це найдорожчий сапфір, який існує на землі.

Перлина "Аллах"

Ця перлина є найбільшою перлиною, знайденої за історію людства. Легенда свідчить, що філософ Лао-Цзи на поверхні перлини процарапав лики Будди, Конфуція, і свій автопортрет, після чого помістив її в жемчужніцу - раковину з молюском. Його нащадки передавали з покоління цю перлину, у міру зростання пересаджуючи її в більш відповідну раковину. Саме завдяки цьому в VI столітті був відкритий метод штучного вирощування перлів. І ось одного разу раковину з дорогою перлиною перевозили на торговому судні, яке розбив тайфун, і перлина впала в море. У тих місцях, куди впала перлина, мешкають гігантські молюски, чиї раковини виростають до 1,5 метрів у довжину і важать 250 кг. Вважається, що завдяки цьому вона і досягла таких розмірів. Ця перлина була виявлена в 1934 році ловцем перлів. Її діаметр - 238 мм, вага - 6 кг. 400 гр. (12800 каратів).

Лабораторія дорогоцінних каменів, розташована в Сан-Франциско, оцінила перлину в 40.000.000 доларів. Її точні копії демонструються в самих різних музеях світу, і на сьогоднішній день перлина є найдорожчою в світі.

Алмаз "Регент"

Цей алмаз відомий, як найкривавіший дорогоцінний камінь. Він був знайдений на копальнях Голконди в 1701 році одним з рабів. Вага каменю становив 410 карат. І для того, щоб винести камінь з копальні, раб-індус сам собі поранив спину, після чого заховав алмаз під пов'язкою. Він збирався віддати камінь матросу, який обіцяв натомість свободу, але в підсумку був заманений на корабель і убитий. Матрос продав камінь Томасу Пітту, колишньому пірату. Отримані гроші матрос марнотратив, після чого повісився, а Томас ще 10 років не розлучався з каменем. Статут бути рабом алмаза, Пітт продав дорогий камінь королю Франції. Після цього камінь крали, продавали, але в підсумку, все ж він повернувся до Франції, і в даний момент найкривавіший і дорогий алмаз знаходиться в зборах Лувру.

Найбільший рубін

Цей камінь поки не має назви, але імовірно буде названий "Король рубінів".


Цей найбільший рубін був знайдений в Гренландії і важив 440 карат. Завдяки його цілісній структурі, камінь не потрібно буде розпилювати, а достатньо буде тільки обробити, надати красиву, ідеальну форму і зовнішній вигляд. Зараз цим займаються канадські ювеліри. За їхніми прогнозами, після обробки найдорожчий рубін буде важити 380 карат.

Алмаз "Великий Могол"

Один з найбільших у світі алмазів був знайдений в 1650 році в Індії. Його початковий вага становила 787 карат. Після обробки діамант мав форму троянди і важив 279 карат. Після того, як в 1747 році Надир-шаха вбили, сліди каменю губляться. Імовірно, цей дорогий алмаз є прабатьком алмаза "Кохінур".

Алмаз "Зірка Африки"

Це найбільший білий алмаз в світі. Знайдений випадково в 1905 році, він мав вагу 3106 карат і розміри 100 * 65 * 50 мм. У 1907 році алмаз був подарований королю Едуарду VII, а в 1908 камінь був розколотий і з його шматків виготовили 9 найбільших діамантів, 96 дрібних діамантів і один шматок, розміром 69,5 карата залишили необробленим. Осколки цього найбільшого і найдорожчого білого алмазу зберігаються в Лондонському Тауері.

Алмаз "Тіффані"

До ограновування цей найбільший у світі жовтий алмаз важив 287,42 карата (57,484 гр). Здобутий він був на руднику "Кімберлі" в Південній Африці в 1877 році. Після ограновування алмаз має вагу 128,51 карата. Діамант має 90 граней і на одній його стороні сидить птах, інкрустована рубінами, білими і жовтими алмазами. Сама птах виготовлена із золота і платини.

У 1897 році цей найдорожчий алмаз придбав Чарльз Льюїс Тіффані, Нью-Йоркський ювелір. Він є засновником самої знаменитої ювелірної компанії Нового Світу "Тіффані енд компані". Правда, обробляти камінь самостійно Чарльз не став, а відділ його для огранювання паризьким ювелірам. Замість стандартних 58 граней алмаз отримав 90, що значно додало гри кольору цього розкішного дорогому алмазу. Його форма нагадує чотирикутник з округленням краями, а вага становить 128,51 карата. Співробітники ювелірної компанії називали його "канарковим алмазом", а Чарльз Льюїс Тіффані зробив цей дорогий алмаз емблемою своєї компанії. Камінь знаком любителям коштовностей, як торговий бренд.

Довгий час найдорожчий жовтий алмаз зберігався на П'ятій Авеню в сховище фірми Тіффані і лише в 1957 році був вставлений в намисто, прикрашене білими діамантами. Він і зараз зберігається в броньованих сейфах і залишає їх лише по особливо урочистих днях.

У 1983 році діамант оцінили в 12 мільйонів американських доларів, але продавати його фірма не збирається.