Боротьба з ознаками старіння шкіри, тобто зі зморшками, є одним з найбільш затребуваних занять серед тих представників світу людського, які печуться про своєї зовнішності. На допомогу приходять всілякі підручні засоби - косметика і дари природи, харчування і гімнастика, пластична хірургія та інші "продукти", народжуваних в умовах цивілізації.

Єдино вірний, а головне - стовідсотково дієвий, спосіб запобігання такої напасті, як зморшкуваті освіти на шкірному покриві, досі не винайдено і не знайдено. Тому вчені фахівці в усьому світі трудяться над розгадкою цієї таємниці. Завданням більшості з них є створення потужного "зброї проти зморшок", чиє спрямоване дію зробить можливим отримання "відстрочки" від старіння, а то й зовсім дозволить уникнути цих неприємних симптомів.

Досить цікаве відкриття явили світу італійські вчені. Вони стверджують, що дієвим ліками проти зморшок може стати дуже яскраве світло. За словами фахівців, занадто яскраве світлове випромінювання призводить до суттєвого зменшення розмірів зморшок, розташованих на шкірі. Сей висновок став можливим завдяки багаторічному дослідному експерименту, який проводився в наукових лабораторіях Міланського університету.

Метою експерименту було довести той факт, що процес омолодження відбувається в найглибших шарах шкірного покриву.


Внаслідок чого позбавлення від зморшок стає можливим при інтенсивному впливі ззовні саме на ці самі шари. "Знаряддям істини" був обраний спеціальний апарат світлового випромінювання.

Участь у дослідженні взяли 55 різностатевих добровольців, які перебувають у віковій групі від 45 до 60 років. За допомогою спеціального апарату на шкіру учасників, вірніше на їх зморшки, прямували потужні потоки яскравого світлового випромінювання. Проникаючі вглиб шкірного покриву світлові промені провокували зміни в молекулярній будові водного шару, розташованого на поверхні еластинових волокон. Як відомо, дані волокна забезпечують тонус шкіри, а також відповідають за еластичність стінок кровоносних судин. Вплив потужного світлового потоку призвело до випаровування шару води в шкірному покриві, що в свою чергу спровокувало активність клітин шкіри і вони почали процес саморегенерації, тобто оновлення.

Після закінчення експерименту вчені відзначили позитивний "результат очевидний": шкіра всіх учасників стала виглядати значно молодше, а присутні на ній зморшки помітно зменшилися, причому як в розмірах, так і в кількості.