Біг вважається найдоступнішим видом фізичних занять. І це цілком обгрунтовано, бо бігова навантаження не вимагає від людини якихось особливих матеріальних витрат - будь-то спеціально обладнане приміщення або кваліфікований тренер. Відсутність певного досвіду, специфічної підготовки і навичок також не перешкода для даного виду фізичної активності.

Головний що становить "компонент", наявності якого вимагає біг - це бажання самої людини піклуватися про своє здоров'я, посередником якого є даний вид фізичної активності. На додаток же до цього фактору необхідні лише зручне спортивне взуття і будь довколишнє простір, прийнятне для пробіжок - парк, ліс, спортивний стадіон і тому подібні об'єкти.

Заняття бігом є прекрасним профілактичним засобом, що перешкоджає розвитку багатьох захворювань, зміцнюють імунну систему людського організму. Крім того біг вважається ефективним засобом у боротьбі з надлишковою вагою: він розвиває мускулатуру, стимулює процеси позбавлення організму від шлаків і токсинів, підтягує м'язові та шкірні тканини, удосконалюючи тим самим контури фігури.

Ще один "плюсик" в користь бігу виявили німецькі вчені. Вони стверджують, що регулярні ранкові пробіжки роблять позитивний вплив на людський мозок, точніше - на здатність людини швидко мислити і добре міркувати.

Фахівцями одного з берлінських університетів був проведений експеримент, в якому взяли участь кілька сотень різновікових і різностатевих добровольців.


Суть його полягала в наступному: кожному учаснику пропонувалося знайти вирішення низки розумових завдань. При цьому в першій частині експерименту перед виконанням завдань люди просто сиділи за столом, не вдаючись до елементів фізичної активності. У другому таймі дослідження схема була дещо інша - перед тим як приступити до вирішення поставлених перед ними завдань учасники протягом 20 хвилин займалися на біговій доріжці.

В результаті чого вдалося встановити наступне: після скоєння пробіжки всі без винятку учасники впоралися зі своїми завданнями на 40% краще і швидше, ніж при роботі над ними в звичайному режимі.

На підставі отриманих даних німецькі фахівці прийшли до одностайного висновку: бігова активність "провокує" людський мозок на підвищення кмітливості, посилення концентрації уваги і пам'яті.

Таким чином, люди, які регулярно ранкові бігові пробіжки, значно швидше справляються з розумовими завданнями, а також беруть вірні рішення набагато частіше.