Треба сказати, що ще в той час коли ви збираєтеся планувати майбутню вагітність, медики настійно рекомендують здати буквально всі можливі аналізи щоб перевіритися на наявність різних інфекцій статевих шляхів. Проте все ж далеко не завжди це може вдатися зробити, і ймовірно, тому деякі небезпечні хвороби все ж можуть проявлятися у жінок, вже безпосередньо в той час, коли вагітність відбулася.

Відразу відзначимо, що нормальна мікрофлора піхви завжди включає в себе більш ніж 30 видів самих різних мікроорганізмів, які не є патогенними. Причому переважна більшість з них зазвичай складають саме лактобацили. А ось реально патогенні мікроорганізми в нормі можуть перебувати в мікрофлорі всього лише в кількості 5 максимум 10%. Якщо ж жіночий організм функціонує абсолютно нормально, то, звичайно ж, такий відсоток патогенних мікроорганізмів може не зуміти викликати жодних захворювань. Однак у тих випадках, коли імунітет декілька знижується або ж організм переживає будь-які стреси, тоді навіть ця кількість умовно патогенних мікробів здатне приводити до реальних хвороб. І як ви розумієте Уреаплазми так само прийнято відносити до умовно патогенних та патогенних мікроорганізмів. А це в свою чергу означає, що навіть невелика кількість таких уреаплазм завжди може бути присутнім в будь-якому людському організмі, причому, не завдаючи йому самому ніякого серйозного збитку.

Проте ж при настанні вагітності уреаплазма цілком зможе різко загострюватися. А це вже - реальна загроза, як для плоду, так і для всієї вагітності. Треба відзначити, що протягом останніх декількох років все більше вагітних жінок можуть чути такий невтішний діагноз як уреаплазмоз. Треба, однак, знати, наскільки ж це неприємне захворювання зможе перешкодити нормальному і своєчасному народженню цілком здорову дитину.

Як правило, всі симптоми уреаплазмоза можуть проявлятися вже через 4 тижні після первісного його потрапляння в жіночий організм. Проте ж якщо у представників сильної статі це захворювання за своєю симптоматиці нагадує уретрит - чоловіки зазвичай відчувають ту ж біль під час сечовипускання, і помічають появу своєрідних слизових виділень, то вже у жінок симптоми дещо інші. Так у жінок при такому захворюванні можуть спостерігатися тільки лише зовсім невеликі і практично не турбують слизові виділення. Крім того ці симптоми досить швидко можуть проходити і, тоді здавалося б, найменших проблем не повинно було б і бути. Однак не все так просто, потрібно пам'ятати, що даний вірус здатний осідати безпосередньо в піхву і просто чекати свого певного часу, коли ваш організм просто трохи ослабне. І як ви пам'ятаєте, під час вагітності зазвичай імунітет дещо знижується і тоді в результаті цього вірус цілком може прогресувати.

Слід так само пам'ятати, що таке захворювання як уреаплазмоз може реально стати причиною навіть для переривання вагітності. Особливо, якщо це захворювання тільки вперше виникло у жінки при вагітності, тоді внаслідок формування деяких недоліків розвитку плоду вірус може призводити навіть до викидня, так частіше відбувається саме в першому триместрі вагітності.

А ось, наприклад, якщо дане захворювання виникло так само вперше але все-таки в другому або навіть в третьому триместрі вагітності,, то уреаплазма може призвести до так званої фетоплацентарної недостатності.


Це вкрай складний стан, коли вашому майбутньому малюкові просто не вистачає кисню і відповідно необхідних поживних речовин, які передаються киснем. У свою чергу, звичайно ж, і це може стати реальною причиною для викидня. Крім цього відомі також і такі випадки, коли саме уреаплазми викликають гостре запалення матки і навіть її придатків.

Проте все одно не варто ось так відразу переривати вагітність, якщо у вас було виявлено таке захворювання як уреаплазмоз. Жінці може допомогти виносити дитину абсолютно правильне і головне своєчасне лікування.

Стандартне лікування уреаплазмоза

Як ви розумієте лікувати уреаплазми необхідно, причому в будь-якому випадку, навіть якщо ви захворіли вже при вагітності. А ось починати це робити потрібно залежно від терміну вагітності і так само від особливостей протікання даної вагітності. У тому випадку, коли виникають реальні ускладнення вагітності або навіть загроза викидня, то адекватне лікування потрібно буде починати негайно. Але коли буквально все проходить нормально, то лікувати таке захворювання як уреаплазмоз медики рекомендують тільки після 30-го тижня.

Таке лікування буде вам гарантувати, що вже на момент народження вашого малюка він не зможе заразитися тими ж уреаплазмами при проходженні через всі родові шляхи матері. Якщо вчасно не пролікуватися то у новонароджених цілком можуть бути виявлені ті ж уреаплазми, наприклад, в носоглотці, а у новонароджених дівчаток навіть і на їхніх статевих органах. Ймовірно, саме тому деякі гінекологи постійно наполягають, що лікувати дане захворювання буде краще ще з 20 або 22 тижня вагітності. Адже саме тоді у майбутнього малюка вже будуть повністю сформовані всі важливі внутрішні органи. І як ви розумієте, кожен організм завжди унікальний, і саме тому лікар завжди підбирає препарати для лікування такого захворювання строго індивідуально, керуючись, як правило, протіканням кожної конкретної вагітності.

В обов'язковому порядку треба лікуватися від уреаплазм обом статевим партнерам, а безпосередньо під час лікування медики наполягають на повному обмеженні яких-небудь сексуальних контактів.

І в кінці даного обговорення хотілося б доповнити тільки одне. Саме таке захворювання як уреаплазма виникає під час вагітності - це зовсім не вирок, причому ні для вас і ні для життя вашого майбутнього дитинчати. Відразу ж звертайтеся до досвідченого лікаря, і тоді вилікувати уреаплазму, причому без найменшої шкоди для вашого організму однозначно вдасться.