Сьогодні відрізнити шкіру від шкірзамінника стає все складніше і складніше. Завдяки сучасним технологіям фірми-виробники навчилися вправно підробляти не тільки вид, але навіть запах натуральної шкіри. Адже сучасні штучні матеріали, у складі яких міститься шкіряна крихта або стружка, дійсно мають запах натуральної шкіри. Тим не менш, існує кілька реальних способів, що дозволяють все-таки відрізнити натуральну шкіру від шкірзамінника.

Вода і вогонь допоможуть відрізнити шкіру від шкірзамінника

Найпростіший спосіб зрозуміти, що пропоноване вам виріб виконано з натурального матеріалу - це капнути на нього водою . Якщо перед вами дійсно натуральна шкіра - то вода в неї вбереться, а намоклий ділянку шкіри відразу потемніє. Зрозуміло, що з кожзамом подібного не станеться. Звичайно, такий спосіб перевірки підходить тільки в тому випадку, якщо шкіра не покрита лаком або водовідштовхувальним поліролью.

Ще один випробуваний спосіб розпізнати натуральну шкіру - перевірити її вогнем. Адже найсуттєвіша відмінність натуральної шкіри в тому, що вона має унікальне властивість не загорятися під впливом вогню. Звичайно, ризикувати і намагатися підпалити ціле готовий виріб не варто, але на маленькому фрагменті шкіри, який зазвичай йде в комплекті до биркам шкіряних сумок або верхнього одягу, можна і поекспериментувати.

Від зіткнення з вогнем шкірозамінник буквально відразу почне плавитися, при цьому ви відчуєте сильний специфічний синтетичний запах. А от з натуральною шкірою в перші секунди такого випробування вогнем нічого не відбудеться. Звичайно, якщо ви будете занадто старанні в підпалюванні, то поступово фрагмент шкіри буде повільно скорочуватися і почне пахнути як смолёная курка. У цьому випадку будьте точно впевнені - перед вами натуральна шкіра, без всяких підробок!

Звичайно, підпалювати і мочити виріб зі шкіри при покупці в магазині ви не станете, так що такі надійні способи перевірки не завжди прийнятні.


А ось придивитися уважніше до пропонованого виробу все-таки варто.

Ретельно розглядаємо виріб зі шкіри

На що ж потрібно звернути увагу, купуючи той чи інший виріб?

По-перше, якщо пропонована вам річ дійсно зроблена з натуральної сировини, то на ній повинен обов'язково бути особливий "знак шкіри ". Це емблема, яка повторює обриси знятої шкури і розміщується вона або на самому виробі, або висить окремо у вигляді бирки. Добросовісний виробник не стане використовувати цю емблему на виробах зі штучних матеріалів. Для таких виробів, у тому числі зі шкірозамінника, використовується інша емблема - у вигляді ромба.

По-друге, уважно розгляньте зріз шкіри. Якщо ви побачите текстильну основу матеріалу - можете навіть не сумніватися: перед вами шкірозамінник. Тому що виробів з натуральної шкіри на основі текстилю просто не буває. Можливо, ви не відразу знайдете незакритий зріз матеріалу, тому що зазвичай вони дуже ретельно заховані всередину, але якщо ви спробуєте, і гарненько розгляньте, наприклад, стики швів або місце вшивки замку, ви зможете без особливих зусиль розпізнати з чого виготовлено виріб. Так що ваші зусилля будуть винагороджені.

Уважно розгляньте також товщину матеріалу, з якого виготовлена річ. В ідеалі, всі шматочки шкіри повинні бути ретельно підібрані по товщині, структурою і кольором. Зверніть увагу на м'якість і еластичність матеріалу. Натуральна шкіра - приємна на дотик. Вона повинна бути м'якою і еластичною.

І, нарешті, потримайте виріб в руках. Натуральна шкіра від вашого тепла нагріється, і навіть якийсь час буде зберігати тепло, а шкірозамінник так і залишиться холодним навіть у ваших теплих руках.

Сподіваємося, наші поради допоможуть вам уникнути підробки та купити виріб з натурального матеріалу. Але щоб не ризикувати і придбати дійсно натуральну і якісну річ, довіряйте тільки перевіреним магазинам і надійним фірмам-виробникам.