Що стало дуже популярним в наших краях традиційне блюдо японців суші має здатність змінювати гени мікроорганізмів, які знаходяться в людському кишечнику.

Такий результат дослідження, проведеного вченими французького Університету П'єра і Марії Кюрі.

Водорості, з яких готують суші, легко перетравлюються у зв'язку з утриманням в кишечнику особливих ферментів, основною з яких називається " порфіраназ ". Він виробляється бактеріями, що мають однаковий геном з тими мікроорганізмами, що знаходяться на водоростях суші. Зокрема, це можна віднести до водорості норі, найчастіше і використовувану для приготування цього японської страви.

Учені, що проводили дослідження, звернули увагу, що в організмах японців, які постійно вживають в їжу суші, міститься даний фермент . А ось, наприклад, в американців, які суши вживають помітно рідше, цей фермент не був виявлений.

Таким чином, група дослідників, очолювана Міріям Чижек і Яном Хенриком Хехеманном, зробила висновок, що бактерії потрапляють в організм людини саме шляхом вживання в їжу суші.


Насамперед це пов'язано з тим, що водорості не проходять термічну обробку в процесі приготування суші. Крім того, на думку вчених, спосіб приготування їжі дуже важливий для мікрофлори кишечника.

Дослідники вважають, що наявність таких бактерій в людському організмі досить корисно для його здоров'я - завдяки їм організм отримує здатність отримання поживних речовин з тих видів продуктів, розщеплення яких неможливе без участі порфіраназ.

А ось, наприклад, в Італії суші і шаурма знаходяться під негласною забороною - ці заморські ласощі помітно заважають місцевим кухарям годувати людей національними стравами.