Прикраси зі шкіри сьогодні дуже популярні. Магазини біжутерії рясніють всілякими пропозиціями виробів зі шкіри: браслетами, підвісками, сережками. Такі прикраси дійсно красиві і оригінальні, і можуть стати прекрасним доповненням практично до будь-якого вбрання. Однак і коштують вони недешево, особливо ексклюзивні дизайнерські роботи. Але хто ж заважає вам самим стати дизайнером власних прикрас? Адже для того, щоб обзавестися таким модним аксесуаром, як, наприклад, шкіряний браслет, зовсім не обов'язково витрачати великі гроші. Достатньо лише мати терпіння, фантазією, парою-трійкою шкіряних шнурків і бажанням виготовити браслет зі шкіри своїми руками. А ми вам у цьому допоможемо.

Звичайно, починати відразу з дуже складного виробу не варто, тому давайте для початку спробуємо виготовити своїми руками плетений шкіряний браслет. Тим більше що така прикраса зараз в моді.

Що потрібно щоб зробити плетений браслет

Отже, давайте визначимося, що нам потрібно для роботи. Звичайно, перш за все, матеріал, з якого ви будете робити браслет. В ідеалі - це готові тонкі смужки шкіри, які ви зможете потім з'єднати і отримати готове прикраса. Колірна гамма цих шкіряних смужок може бути різноманітною. Ви можете зробити браслет як одного кольору, так і використовувати поєднання декількох кольорів.

Якщо ж тонких шкіряних смужок у вас немає - ви можете "добути" їх самостійно, изрезав стару сумку, зношені рукавички або халяви м'яких шкіряних чобіт . Звичайно, щоб зробити таку операцію, знадобиться вправність і набір інструментів.

Зокрема, будуть необхідні:

  • спеціальний ніж, з обламувати або змінним лезом для нарізки смуг шкіри,
  • металева лінійка, якою ви будете притискати шкіру, тому лінійка повинна бути досить важкою,
  • і, нарешті, дошка, на якій ви будете різати.

Відкрию вам деякі секрети нарізування шкіряних смуг: по-перше ,перед роботою злегка змочіть дошку, на якій ви будете різати шкіру.


По-друге, перевірте, тягнеться обраний вами шматок шкіри. Якщо це так - різати
шкіру на смуги необхідно обов'язково поперек цього напрямку. І ще: чи не дуже натискайте на шкіру, щоб смуги для браслета вийшли рівними. Їх ширина повинна бути не більше 2 мм. Тепер, коли смужки шкіри у вас готові, подумаємо, що нам ще знадобиться для роботи? Зовсім небагато - спеціальні металеві затискачі для плетених браслетів, які ви зможете без праці придбати на спеціальних сайтах, ножиці і плоскогубці.

Плетемо браслет

Тепер, коли все необхідне у нас є - приступаємо до виготовлення прикраси. Звичайно, ступінь складності роботи залежить від того, який вид плетіння ви виберете. Ми пропонуємо для початку виготовити браслет, сплетений звичайної кіскою.

Відріжте заздалегідь приготованими ножицями три однакові шкіряні смужки, довжина яких повинна відповідати вашому обсягом руки з припуском на плетіння.

З одного боку - щільно з'єднаєте їх за допомогою плоскогубців спеціальним затискачем і починайте плетіння всім відомої звичайної кіскою. При цьому стежите за хорошим натягом смужок.

Щоб плетіння було рівним - ви можете притиснути вільний край вашого майбутнього браслета чимось важким . В ідеалі, це повинні бути лещата, але ви можете скористатися чимось і простіше.

Коли дійдете до краю - акуратно закріпіть вільні кінці браслета другим затискачем, при цьому стежите уважно, щоб вони дивилися в одному напрямку.

В общем-то, і все ! Браслет готовий. Носіть його з задоволенням. А в майбутньому - ви можете випробувати свої сили в інших видах плетіння. Наприклад, з чотирьох або п'яти смуг. Було б бажання і терпіння!