Зараз окуляри можна побачити і на бабусі пенсійного віку, і на дворічній дівчинці. Проблеми із зором не знають обмежень у віці. Це ще добре, що батьки дівчинки рано виявили проблему. Більшість же діток можуть бачити обриси предметів розмито і не знати, що може бути якось інакше. Як зберегти дитячий зір - читайте далі.

Як зберегти дитячий зір

90% всієї інформації про світ ми отримуємо саме завдяки зору. А коли дитина тільки починає пізнавати світ, ясність картини дуже важлива для його формування. Дефекти зору у дітей не тільки чисто медична проблема, а й соціальна.

Розвиток дефектів зору у діток відбувається майже безсимптомно. Дитина просто не розуміє, що його оченята спотворюють все навколо. Зазвичай малюки звертаються до батьків, тільки коли у них щось болить. Батьки помічають недобре, коли патологія зору вже на зрілої стадії. Офтальмологи рекомендують перевіряти зір дитини щорічно. Але крім цього професійного обстеження, батьки повинні спостерігати за зором малюка вдома.

Як дізнатися, що у дитини проблеми із зором?

Найкраще збереже дитячий зір рання діагностика проблем із зором у дитини. Чим швидше дитина почне носити окуляри, тим краще. З часом він зовсім зможе від них відмовитися.

Твій малюк почав погано бачити, якщо:

Коли дивиться телевізор, сідає близько
 • Він мружиться, коли дивиться на віддалені предмети.
 • Малюк низько схиляється над столом, коли малює.
 • Дитина часто упускає предмети і спотикається.
 • Коли дивиться телевізор, сідає близько.
 • Має звичку схиляти голову набік.
 • Дитина спочатку хоче взяти якийсь предмет, тягнеться до нього, а коли він потрапляє йому в руки, втрачає до нього інтерес.
 • Очі дитини часто сльозяться.

Якщо ти побачила таку зміну поведінки дитини, вже можеш насторожитися.


Упевнитися допоможуть домашні тести на зір (роби їх час від часу для перевірки стану зору дитини):

 1. Прикрий одне око дитини щільним листком паперу. Нехай він що-небудь намалює. Потім ту ж операцію проведіть з іншим оком. Малюк без особливих зусиль це зробить, якщо його зір в нормі.
 2. Підведи дитини до книжкової шафи. Вибери кілька книг, обкладинки яких однотонні. Нехай він назве їх колір. Так ти переконаєшся, що твій малюк не страждає на дальтонізм.

Якщо ти помітила, що дитина насправді погано бачить, звернися до офтальмолога. Навіть коли всі тести показали, що у малюка все в порядку з зором, все одно потрібно регулярно обстежувати дитину. Організм дітей дуже крихкий і потребує постійної підтримки. Зір може зіпсуватися. Попроси лікаря призначити малюкові вітаміни для очей.

Попроси лікаря призначити малюкові вітаміни для очей
Гімнастика для очей

Щоб, не дозволяй дитині робити щось в потемках, близько сидіти біля телевізора або підлягає вдивлятися в монітор комп'ютера. Давай йому більше чорниці, моркви, вони дуже корисні для очей. У ягодах обліпихи, суниці, калини, журавлини та горобини також багато вітамінів А, В1, В2, В6, В12, С. Ці вітаміни допомагають зберегти зір дитини.

Ефективними будуть також вправа для очей:

 1. Дитина міцно заплющує очі на 3-5 секунди. Потім відкриває їх і вдивляється вдалину 5-7 секунд. Повторюємо вправу 4-5 разів.
 2. Малюк швидко моргає, а потім закриває очі й сидить так 5-7 секунди. Повторюємо вправу 4-5 разів.
 3. Малюк робить 4-5 рухів очними яблуками по колу: вправо, а потім вліво. Дивиться вдалину 10 секунд. Повторюємо вправу 1-2 рази.

Нехай твій малюк бачити світ тільки в райдужних барвах! Будьте здорові!