З труднощами в навчанні діток правильно тримати ручку при письмі стикаються педагоги і батьки не тільки дошкільнят та першокласників, а й діток молодшого шкільного віку. Скільки витрачається сил і часу для навчання малюків цим, здавалося б, на перший погляд, нескладних правил! Поговоримо далі в статті про те, як виправити ситуацію.

Як допомогти дитині навчитися писати красиво
Основні помилки дітей при листі

Діти часто просто не вміють поводитися з пишучим інструментом: неправильно ставлять пальчики, зайво стискають, згинають пальці, викручують кисть. У підсумку в кисті і пальцях виникає надмірне напруження, що викликає оніміння і хворобливі відчуття, дитина швидко втомлюється, його швидкість письма різко знижується і, як наслідок, псується почерк.

Тому не варто дозволяти маляті писати так, як йому "дуже зручно" і вже тим більше не можна розраховувати на самоконтроль чада, особливо на початку його навчання письма! Необхідно пам'ятати, що набагато грамотніше навчити малюка правильно тримати ручку на самому початку навчання, ніж потім довго і старанно переучувати, коли у чада вже склалася його особиста (неправильна) звичка тримати ручку.

Пам'ятай про те, що тільки правильний навик тримання пише інструменту забезпечує легкий рух пишучої руки, запобігає сильна напруга руки в процесі навчання і в майбутньому, коли темпи листи збільшаться, допоможе зберігати правильну посадку.

Моя перша ручка ..


Моя перша ручка

На думку фахівців в області медицини і освіти від того, яким пишучим інструментом буде користуватися малюк, багато в чому залежить легкість і успіх формування самого досвіду листи, і швидкість, і якість письма. Значення має буквально все: форма ручки, матеріал, її товщина, якість чорнила.

Важливо, щоб, який тільки починає навчання, відповідали його віку і можливостям, а так само обов'язково враховувала манеру письма правшів і лівшів. Адже лівші, зазвичай, вчаться писати довше, ніж правші.

Довжина і вага ручок повинні бути зменшені, щоб виключити негативну дію важеля, що виникає при листі більш важкими і довгими друкарськими інструментами.

На ручці повинні бути гумові вставки, щоб пальці не ковзали і не утворювалися мозолі.

Звичайно ж, величезне значення має і дизайн пише інструменту. Діткам буде набагато приємніше малювати і писати ручками, на яких зображені їхні улюблені герої. Також можна замовити ручку з особовим фото дитини або із зображенням його улюбленої тварини.

І ось, півсправи зроблено! Залишилося тільки не забувати вистачити малюка і у нього обов'язково виробиться гарний почерк! Удачі!