Саме з цього періоду і починається особлива підготовка дитини до вступу в дорослий світ. Цей період можна охарактеризувати як зародження у дитини своєрідною критики по відношенню до знань, які були отримані від дорослих і до їхніх слів. Крім того, в 9 років у чада починає складатися його власну думку, відмінну від батьків.

Батьки і діти .. У 9 років вже пора розвивати в дитині самостійність!

батькам слід дати зрозуміти чаду, що в житті нічого просто не виходить і не дістається. Щоб що-небудь отримати, треба докласти чимало завзятості, наполегливості, праці. Розвиток цих якостей допоможе синові чи доньці в подальшому дорослому житті.

Крім того, батькам 9-річну дитину важливо почати дотримуватися зовнішню і внутрішню дистанцію. Це не означає, що треба віддалятися від свого чада, навпаки, "предкам" слід спілкуватися з дитиною - на рівних.


Якщо є така можливість, то необхідно виділити синові чи доньці окрему кімнату в квартирі.

Формування особистості Подбай про всебічний розвиток свого 9-ти річної дитини!

У 9 років також дуже важливо, щоб чадо могло розвивати свою самооцінку, причому, виходячи з власних вчинків і дій. Син чи донька повинні чітко усвідомити для себе сама наявність причинно-наслідкового зв'язків, а також навчитися, як правильно робити висновки з певних дій.

Аналіз власних вчинків допоможе сформувати з чада в майбутньому повноцінну особистість, яка буде нести за свої дії повну відповідальність.

Крім того, в 9 років дуже важливо виховати в самостійність, а також розвивати повагу до батьків і прищеплювати певні сімейні цінності.