Гліцерин давно відомий людству своїми корисними властивостями, і успішно використовується в різних сферах життєдіяльності, в тому числі і в харчовій, і в медичній промисловості, і у виробництві миючих засобів, і, звичайно, в косметології. Саме гліцерин можна побачити в складі різних кремів, особливо зволожуючих, і це неспроста, адже його основним достоїнством є те, що він прекрасний зволожувач . Правда, останнім часом все більше можна знайти інформації про те, що гліцерин, навпаки, іссушівает шкіру, і тому не корисний, а шкідливий для неї. Погодьтеся, абсолютно протилежна інформація, яка не може не викликати питання, адже гліцерин і раніше активно використовується виробниками косметики, особливо у виготовленні кремів і емульсій для догляду за шкірою рук. Більш того, багато жінок, користуючись рецептами своїх мам і бабусь, застосовують його для виготовлення домашніх засобів по догляду за руками і навіть волоссям.

Так шкідливий або корисний цей косметичний компонент для нашої шкіри? Давайте спробуємо розібратися.

Що являє собою гліцерин

Отже, в чистому хімічному вигляді гліцерин - це трьохатомної спирт. За своїми фізичними властивостями він являє собою безбарвне в'язке речовина, добре розчинна у воді. Ще одне дуже важливе властивість гліцерину - це його гігроскопи, іншими словами, неймовірна здатність притягувати до себе молекули води . Фактично, цією властивістю і пояснюється висушує дію гліцерину на наші шкірні покриви. Однак, не все так просто. Давайте разом пригадаємо уроки фізики та хімії: для ефекту гігроскопи молекул гліцерину у складі тієї чи іншої речовини повинно бути більше, ніж молекул води. Якщо це дійсно так, і в складі косметичного засобу більше гліцерину, ніж води, його молекули і правда можуть витягати вологу з клітинок нашої шкіри, але якщо навпаки - зволоження і захист нашій шкірі забезпечені! А все тому, що своїм незвичайним властивістю притягувати воду, гліцерин створює своєрідну влагосберегающей пленочку і не дає волозі випаровуватися. Таким чином, як ви вже зрозуміли, ефект зволоження або навпаки висушування безпосередньо залежить не від самого гліцерину, а від його кількості в обраному вами кремі або іншому косметичному засобі.

Не будемо забувати і про те, що гліцерин сам по собі корисний для клітинок нашої шкіри, адже його фрагменти входять до складу різних біологічних сполук, які впливають на обмін речовин в мікроструктурах шкірних покривів.


До таких сполук відносяться і позаклітинна рідина, і клітинні мембрани. Так що в розумних межах гліцерин просто необхідний для догляду за нашою шкірою . Які ж це розумні межі?

Нормальний вміст гліцерину в косметичних засобах

На думку косметологів, нормальний вміст гліцерину в косметичній продукції, передбаченої для частого користування, не повинно перевищувати 5-7%. При такій концентрації висушує ефекту точно не буде. Як дізнатися, наскільки великий вміст цієї речовини в косметиці, яку ви вирішили придбати? Для цього потрібно уважно вивчити її склад. І навіть якщо на упаковці не зазначено процентний вміст діючих речовин, але гліцерин стоїть на першому місці - будьте впевнені, його там занадто багато, адже всі діючі речовини вказані на етикетці в порядку убування. Так що гліцерин повинен бути як мінімум посередині інших компонентів косметичного засобу . А ось води в такій косметиці має бути достатня кількість, щоб забезпечити вашій шкірі достатнє зволоження і надійний захист.

Особливості використання косметики, що містить гліцерин

Не забувайте і про інше нюансі використання гліцерину - те, що він має властивість притягувати молекули води не тільки з шкірних покривів, але і з повітря. Тому, якщо повітря досить вологий, навіть при високій концентрації, його молекули будуть притягувати цю вологу до шкіри і вона буде дуже добре зволожена і захищена. А ось використовуючи засіб з високим вмістом гліцерину при зайвій сухості повітря, можемо отримати зворотний ефект. Фактично, при підвищеній сухості і високій температурі, наша шкіра буде зволожувати повітря! Так що влітку подібною косметикою потрібно користуватися вкрай обережно . Звичайно, якщо ви добре переносите косметичні засоби, що містять гліцерин і не відчуваєте ніякого дискомфорту, не варто відмовлятися від перевірених засобів по догляду за шкірою. Однак, в літній період все ж давайте шкірі перерви і не забувайте зволожувати її і зовні, і зсередини, випиваючи достатню кількість рідини. Бережіть вашу шкіру і уважно ставитеся до вибору засобів по догляду за нею!