Мабуть, будь кондитер мріє приготувати торт, яким став би найбільшим у світі. Історія знає чимало прикладів гігантських десертів, але пальма першості належить американцям.

Торт з Алабами

У 1989 році в штаті Алабама був зроблений самий величезний у світі торт. Подія була приурочена до сторічного ювілею міста Форт Пейн. Вага кондитерського виробу становив п'ятдесят вісім тонн, а виконаний він був у вигляді копії штату . З тих пір Алабама отримала статус штату, де готують найбільші в світі торти.

Почесне звання намагалися отримати і інші американські штати, та інші країни. Вони неодноразово заявляли, що кондитери готові представити найбільш великий десерт у світі. У Книзі рекордів Гіннеса відзначився тільки торт, випечений в Лас-Вегасі в 2005 році. За вагою він був усього на тонну більше конкурента . Довжина виробу склала більше тридцяти метрів, ширина - п'ятнадцять метрів, а висота півметра.

Побити рекорд американців і спекти найбільший торт у світі поки не вдалося нікому.


Деякі країни відзначилися трохи іншим способом. Наприклад, китайці приготували найбільший торт-морозиво. Його довжина досягла 4,8 метрів, ширина - 3 метри, висота - метр, а вага - вісім тонн. Поверхня була прикрашена зображенням сімейства ведмедів. В Ізраїлі зробили найбільший сирний торт .

Гігантський торт в Росії

Величезний торт довжиною майже в двісті п'ятдесят метрів з'явився на набережній Волги в Астрахані . Десерт приготували на честь 452-річчя міста, важив він вісім тонн. Кондитерський виріб назвали "Волга - символ Росії". Його елементи були виконані у вигляді міст, розташованих в районі від гирла річки до її дельти. У процесі приготування було використано майже дві тисячі бісквітних коржів, по чотириста кілограмів згущеного молока і фруктово-ягідного повидла, двісті п'ятдесят літрів вершків і двадцять кілограмів шоколаду.