Можна з упевненістю сказати, що буквально кожній людині відомо про те, що будь-яка пора року будь-який час року бувають по-своєму прекрасні. Так літо нас манить, пестить і приваблює тим самим пекучим сонечком, надзвичайно теплим повітрям і воістину блакитної водичкою. Треба, однак, сказати що під час вагітності, саме з даної деколи року слід бути максимально обережними і підійти до літнього відпочинку з усією відповідальністю. Влітку необхідно враховувати деякі моменти, які можуть бути пов'язані з деякими особливостями саме літньої пори.

Так, наприклад, давайте поговоримо трохи про нашому улюбленому сонечку. Сонце буквально для кожної людини практично завжди є реальним джерелом гарного піднесеного настрою. І ні для кого не секрет, що саме сонечко сприяє активному виробленню в людському організмі такого вітаміну як вітамін D. речі сказати, саме цей вітамін так необхідний будь-якої майбутньої матусі і її зростаючому малюкові. Однак обов'язково слід враховувати ще й той факт, що занадто яскраве і занадто пекуче сонце цілком може заподіяти певної шкоди, причому як майбутній мамі, так і її малюкові. Таким чином, можна стверджувати що, зайве перебування на полуденному сонці біля самої вагітної жінки цілком може проявитися активним утворенням неприємних пігментних плям по всій шкірі. Таке перебування на пекучому сонці може закінчитися навіть виникненням варикозного розширення вен, та й іншими, вже більш серйозними захворюваннями. І для того щоб звести до мінімуму ризики ураження жіночого організму сонячними променями, завжди слід пам'ятати, про те що шкідливий для людини ультрафіолетове випромінювання нашого сонечка може бути найбільш активно в період саме з 10 години вранці і до 17 годин ввечері.

Власне саме тому, будучи вагітною, постарайтеся в цей самий час наскільки це можливо рідше перебувати під відкритим сонцем або ж просто ховайтеся десь у тіні дерев. Також вагітній жінці не слід забувати і про строго спеціальних створених для вагітних жінок сонцезахисних кремах. Відзначимо що вони, звичайно, не зможуть захистити вас, як кажуть на всі 100%. Намазавшись таким кремом, вам однозначно не варто ходити загоряти на відкритій місцевості в 12 годин дня, крем не панацея. Але все-таки, такі крему зможуть уберегти вас від сильних опіків, якщо в полуденний час, вам потрібно буде терміново кудись пройти, і саме по відкритій місцевості. Також завжди слід пам'ятати і про якісну захисті своїх очей: пам'ятайте, їх потрібно буде ховати природно під якісними сонцезахисними окулярами. Та й взагалі, майбутні мами, медики настійно вам рекомендують в літню спеку відмовитися від тривалого перебування на пляжі в ті найактивніші сонячний годинник, про які ми писали раніше. А вже якщо вам все-таки не під силу, то хоча б постарайтеся скоротити подібне час перебування на абсолютно відкритому сонці буквально до кількох хвилин. І далі після цього часу - обов'язково поспішайте сховатися у тінь!

Йдемо далі наступне питання, яке було б важливо обговорити - це сама літня спека і як в цей час переноситься вагітність. Враховуючи все те, що безпосередньо під час вагітності, кожна з майбутніх матусь тож відчуває різко підвищене навантаження на організм, яка зазвичай пов'язана з необхідністю ділитися з малюком поживними речовинами, і з необхідністю виводити продукти життєдіяльності вже двох організмів, то саме в літню спеку подібне навантаження цілком істотно зростає.


Влітку завжди значно посилюється потовиділення будь-якого організму, що є цілком нормальною реакцією організму на занадто високу температуру повітря. І для того щоб не стати черговою жертвою теплового удару та й просто уникнути деякого перегріву організму постарайтеся влітку вживати якомога більшу кількість рідини і звичайно ж не утрудняти себе занадто тісною синтетичним одягом. Завжди вибирайте одяг тільки вільного крою і притому бажано виключно з натуральних тканин зшиту.

Далі, давайте поговоримо про купання жінок виношують малюка у відкритих водоймах.

Треба сказати, що роль таких простих і таких приємних водних процедур можливих тільки в літній час різко зростає при настанні вагітності. Погодьтеся, буквально кожному з нас так сильно хочеться зануритися в прохолодний водойму, коли на вулиці покритої асфальтом температура повітря значно перевищує тридцять градусів за Цельсієм. Відразу зауважимо, що простий літній душ або ж обтирання вологим прохолодним рушником зможуть допомогти охолодити організм та й значно легше перенести сильну спеку будь майбутній матусі. А ось припустимо, до купання в малознайомих відкритих водоймах всім вагітним жінкам однозначно слід підходити з особливою обережністю. Запитайте чому? Давайте далі розберемося.

Отже, по-перше, купання влітку в озерах, в річках, та і в інших водоймах цілком може стати реальною причиною виникнення багатьох шкірних або навіть кишкових інфекцій. Саме тому, для того щоб не стати черговою жертвою наприклад кишкової палички, вагітній жінці слід купатися тільки виключно в тих місцях, де раніше це було дозволено санітарної станцією. Крім того, ми порадимо вам взагалі не занурюватися у відкриту воду з головою, на час вагітності, щоб повністю виключити найменший попадання води (а з нею цілком можливо і якоїсь інфекції) в організм в цілому і в носоглотку, а далі в шлунково-кишковий тракт зокрема. Крім того, вагітним жінкам, у яких вже відійшла слизова пробка, взагалі купатися у відкритих водоймах суворо забороняється медиками, з причини реально можливого проникнення безпосередньо в матку самого різного роду бактерій паличок та інших мікробів.

Також, вагітній жінці завжди слід пам'ятати, що та мінімально допустима для купання, вагітної жінки температура води, яка вимірюється в конкретному відкритому водоймищі, повинна буде становити не менше двадцяти градусів Цельсія. При цьому безпосередньо під час купання кожна вагітна жінка і сама повинна максимально чітко прислухатися до всіх своїх відчуттів. І якщо раптом ви відчуваєте, хоч найменший дискомфорт при купанні - негайно потрібно виходити з води. Ніколи не допускайте найменшого переохолодження свого організму під час вагітності - це може бути чревате вкрай негативними наслідками, причому як для вас самої, так і для вашого майбутнього малюка.

І на закінчення давайте відзначимо, що в тому випадку, коли жінка здатна правильно дозувати своє перебування на відкритому сонечку, здатна поберегти себе і свого малюка від найменшого перегріву, а так само здатна дотримуватися певної обережності під час купань, то вагітність і в літню пору року протече без найменших ускладнень і, звичайно ж, запам'ятатися, як воістину найщасливіший час життя!

Бажаємо вам здоров'я і дійсно легких здорових пологів!