Сучасні океанаріуми дарують своїм відвідувачам незабутні враження. Навіть простий 500-літровий акваріум незмінно притягує погляди перехожих. А якщо уявити аналогічний, але на кілька мільйонів літрів, з акулами, пінгвінами, черепахами? У світі подібних споруд налічується кілька десятків, але жодного поки немає в Росії.

Океанаріум, який названий найбільшим у світі

Це Marine Life Park. Він відкрився в листопаді 2012 році і став домівкою для ста тисяч морських тварин. Океанаріум розташовується на території курортного комплексу Resorts World Sentosa в Сінгапурі. Керівництво заявляє, що тварини перебувають в умовах, оптимально наближених до природного середовища проживання. Відвідувачі можуть не лише помилуватися мешканцями моря, але і зупинитися в готелі, з вікон якого відкриваються водні глибини.

Відмітна особливість океанаріуму - індо-тихоокеанські дельфіни-афаліни . Вони потрапили в Marine Life Park незважаючи на протести екологів, які наполягали на тому, щоб залишити цих тварин на волі. В океанаріумі найбільша в світі площа огляду акваріума - тридцять шість метрів в довжину і більше восьми у висоту. Гості можуть поплавати з маскою.

Найграндіозніші океанаріуми

The Georgia Aquarium, Атланта . Його місткість - більше тридцяти тисячі кубометрів, тут живуть понад сто тисяч мешканців водних глибин. Акваріум побудований у формі величезного круїзного лайнера і розділений на шістдесят окремих резервуарів. Найбільший з них - це майже три чверті всього обсягу, у ньому живуть дві китові акули, які вважаються найбільшими рибами. Океанаріум в Атланті - це розважальний центр, а також ґрунтовна база для наукових досліджень.

The Okinawa Churaumi Aquarium, Японія . До відкриття океанаріуму в Атланті він вважався найбільшим у світі. Японський океанаріум побудований з таким розрахунком, щоб максимально повно відобразити життя морських мешканців японських островів, і поділений на три зони. Відвідувачі починають огляд з світу мілководдя і коралових рифів, потім спускаються на нижчий рівень акваріума до жителів вод теплої течії і глибин, які зазвичай приховані від цікавих поглядів.

Ocean? Rio de Lisboa в Португалії . Океанаріум названий найбільшим в Європі. Складається з центрального резервуара, його розмір 32 на 23 метри, об'єм приблизно п'ять тисяч кубометрів. Поруч розташовано ще чотири водойми менших розмірів. У них представлені Тихий та Атлантичний океани, мешканці антарктичних і арктичних вод. В океанаріумі живе більше восьми тисяч морських тварин і п'ятсот видів рослин.

AQWA в Австралії . Цей океанаріум відрізняється від інших наявністю ендемічних морських мешканців з усього узбережжя.


Основний акваріум має розміри сорок на двадцять метрів і глибину чотири з половиною метри. Увагу відвідувачів привертає підводний тунель з прозорими стінками довжиною дев'яносто вісім метрів. Через них можна поспостерігати за морськими зірками, тюленями, мальовничими кораловими рифами, черепахами, акулами.

L'Oceanogr? Fic, Валенсія, Іспанія. Це один з найбільших в Європі океанографічних парків. Розташований він на відкритому повітрі. Його площа понад сто десяти тисяч квадратних метрів. Тут проживає сорок п'ять тисяч риб і морських тварин.

The AquaDom, Берлін, Німеччина . Океанаріум побудований в п'ятизірковому готелі Radisson SAS. Гігантський акваріум можна назвати одним з вражаючих в світі. Посередині готелю височіє гігантський циліндр висотою більше двадцяти п'яти метрів. У ньому мешкає більше двох з половиною тисяч риб. Усередині циліндра курсує прозорий двоповерховий ліфт, який доставляє туристів і гостей готелю на оглядовий майданчик, яка розташована під великим куполом готелю, виконаним зі скла. Ліфт вміщує в себе тридцять чоловік.

Dubai Aquarium Discovery Centre, Дубаї, ОАЕ . У цьому океанаріумі знаходиться близько тридцяти трьох тисяч риб і морських тварин різних видів. Його величезна оглядове вікно зареєстровано в Книзі рекордів Гіннеса як найбільша в світі панель з акрилу. Океанаріум в Дубаї є частиною торгового і розважального центру.

Океанаріум Генуї в Італії вважається одним з найбільших акваріумів Європи . Тут розташовано близько сімдесяти водойм, в кожному з яких створена середовище проживання конкретних морських видів. Всього тут можна побачити більше шести тисяч водних мешканців з різних куточків планети.

Шанхайський океанаріум - один з найбільших акваріумів Азії. Він поділений на дев'ять великих зон, включаючи Китайську, Антарктичну і Австралійську зону. Найцікавішою його частиною є тунель довжиною в сто п'ятдесят п'ять метрів, розташований під водою.

Морський світ, розташований в місті Дурбан ПАР . У ньому можна побачити найбільший акваріум Африки. Його особливістю є те, що за акулами можна спостерігати, сидячи за столиком ресторану з прозорими стінами. Заклад повністю занурене всередину резервуара.

Океанаріум бухти Монтеррей , вміщає в себе два гігантських резервуара, один з них об'ємом більше одного, а другий чотири з половиною мільйони літрів.

Океанаріум ТУРКУАЗ - величезний акваріум Туреччини . Він має безліч тематичних зон, тут мешкає приблизно десять тисяч мешканців моря, включаючи тигрових акул, піраній, гігантських скатів. Акваріум знаходиться в торговому центрі Стамбула, має 80-метровий підводний тунель.