Тема, звичайно, неприємна, але і в повсякденному житті, як не крути, далеко не рідкість. Так що ж робити в ситуації, коли стикаєшся з відхідним від шкіри нігтем? Перше - не панікувати! Перш за все, постарайтеся зрозуміти, через що нігтьова тканину так поводиться. Можливо, якщо біль буде нестерпним, а відходження від шкіри очевидним, доведеться звернутися до лікаря - в даному випадку до дерматолога.

Причини відходження

Але, найчастіше, розібравшись у причинах і викоренивши їх, симптоми відпадуть самі собою. До речі, саме ми самі в більшості випадків є винними в такому дискомфорті. Ніготь може відходити від шкіри в результаті побутових травм (досить "добре" вдаритися об тумбочку) або ж через носіння занадто тісного і вузької взуття (в результаті поганого припливу крові до нігтя і постійного тертя). Рідше причинами стають захворювання - дистрофія нігтьових тканин і грибок.

Варто відзначити, що саме нігті на пальцях ніг більш сприйнятливі до деформацій такого роду. І справа тут не тільки в більшій можливості отримати побутову травму або підхопити грибок. Крім того, що нігті на ногах Не такі міцні по структурі, як на руках, вони ще і знаходяться в постійному контакті з іншими поверхнями (взуття, покриття для підлоги і так далі). При цьому на відміну від рук, які миються протягом усього дня, отримують належний гігієнічний догляд лише раз на день.

Як позбутися явища відходження нігтя

Якщо спостерігається відходження від шкіри, але при цьому ви не відчуваєте гострого болю і сильного дискомфорту, можете впоратися власними силами - носіть тільки зручне взуття, яка не викликає тертя, стежте за гігієною ніг і акуратно подрезайте нігтьові тканини час від часу.


Незабаром, пошкоджену ділянку зійде сам собою.

Якщо ж ви зіткнулися з уже яскраво вираженим захворюванням - дистрофія або грибок, без медикаментозного лікування не обійтися . По-перше, подбайте про свій раціон, в ньому явно не вистачає вітамінів та інших корисних мікроелементів. Можна пропити комплексні вітаміни. Додаткові препарати зможе виписати тільки лікар. Самолікування тут виключено, адже ви ніколи не будете знати до кінця, хворієте ви саме грибком, дистрофією, або ж все це - тільки симптоми іншого захворювання.

У випадку з грибковою інфекцією на нігті доведеться здійснювати ще й заходи профілактики. Виключіть відвідування всіх громадських місць з високим ризиком повторного зараження - спортзали, басейни і так далі . Якщо невтерпеж або в силу будь-яких обставин необхідно їх відвідати, завжди майте при собі протигрибковий спрей, яким потрібно користуватися до і після перебування в громадському місці (тільки в тому випадку, якщо ви ходили босоніж).

Здоров'я нігтів - це відображення загального стану організму в цілому. Варто повторитися, що багато в чому проблему з нігтями вирішує саме правильне і збалансоване харчування, де в розумних частках присутні всі необхідні вітаміни і елементи. Особливо для нігтів важливі вітаміни А і Е (вітаміни "Аевіт", червоні і жовті фрукти, овочі і рослинні олії).