Карась - риба дрібна. Особини досить рідко досягають ваги більше кілограма. Проте в деяких випадках умови проживання дозволяють рибі досягти великих розмірів. Раніше багатим на найкрупніші екземпляри риби було Чухломского озеро. Останнім часом в Сенежском озері зрідка можна виловити карася, який важить більше трьох кілограм.

Найбільший карась

Самого великого карася виловив звичайний сільський житель І.Д. Іванов. Риболовля проходила на озері Осино. Риба була такою величезною, що не поміщалася в таз. Вага рекордсмена склав п'ять з половиною кілограм .

Існує два види карасів: золотий і срібний. Це сама непередбачувана риба, яка змінює свою поведінку раптово. Карась дуже повільний, іноді неповороткий і незграбний. Зовні він нагадує коропа, але тільки без вусів.

Риба мешкає в тихих, спокійних місцях в озері або кар'єрі. Зимової постіллю стає тінисте дно, туди карась ховається під час заморозків. При цьому це досить хитра риба. Дорослі особини можуть легко ухилитися від мережі. Бачивши її, він ховається в довколишню ямку і перечікує. Підозріло він ставиться й до важкої снасті. Невідповідну за вагою та розміром наживу він тут же випльовує. Зловити карася - завдання непросте. Однак рибалки знають, що зусилля того варті.

Королівська риба карась

Карась відноситься до сімейства коропових, у нього високе тіло, товста спинка, довгий плавник, крупна і гладка луска.


Колір риби залежить від місця проживання. Золотий карась трохи більше: довжина до п'ятдесяти сантиметрів, маса - до трьох кілограм. Довжина срібного рідко перевищує сорок сантиметрів, а вага - два кілограми. У деяких водоймах можна одночасно зустріти обидва види цих риб.

Карасів можна виявити в низинних і болотистих річках і озерах. У гірській місцевості їх майже ніколи не буває. Риба харчується безхребетними, підводною рослинністю і планктоном. Невеликі особини часто використовуються в якості живця при лові щуки, так як вони дуже рухливі. Карасі досягають статевої зрілості на 3-4 рік, в цьому час вони починають нереститися, відкладаючи ікру на рослинність. Кількість ікринок може досягати трьохсот тисяч. Фахівці стверджують, що ікра може бути запліднена будь-яким видом риби. Згідно з іншим думку, серед карасів немає самців, тому вони нерестяться з іншими рибами.

Деякі джерела говорять, що найбільший карась був виловлений британцем Мартіном Локки. Він закинув вудку і пішов у намет. Коли надійшов сигнал, Мартін вибіг і став намотувати волосінь. Однак зробити це виявилося непросто, видобуток була важкою. У підсумку на берег був витягнутий величезний карась, вага якого досяг більше сорока двох кілограм. Після зважування рибу відпустили назад у річку . На жаль, ніяких фотографій цієї риби так і не вдалося знайти. Тому віриться в цю історію з працею.