Вагітність вимагає від жінки певних "жертв". Однією з таких є наступну вимогу: суттєво знизити вживання кофеїновмісних напоїв, а в ідеалі - повністю відмовитися від кави.

Деякі представниці прекрасної статі з числа затятих кофеманок вважають дану заборону чи не найголовнішим " жахом "вагітного періоду. І все ж турбота про майбутнє потомство змушує їх дотримуватися - нехай і з труднощами - цього правила.

Раніше експерти Всесвітньої організації охорони здоров'я дозволяли вагітним жінкам включати в свій щоденний живильний раціон до 300 міліграмів кави. Більш "жорстокі" лікарські інстанції знизили поріг даної гастрономічною забаганки до 200 міліграмів. Проте, зараз кави знаходиться на межі повного зникнення зі списку продуктів, дозволених до вживання під час вагітності.

Як показали останні дослідження британських вчених, стійке пристрасть майбутньої мами до кави сприяє зниженню ваги новонародженої дитини.


З цієї причини вони наполегливо рекомендують вагітним жінкам відмовитися від вживання кофеїну.

У ході доповіді, озвученого на нараді членів Королівського коледжу акушерів і гінекологів, був оприлюднена наступна інформація: щоденне вживання 200-300 міліграмів кофеїну на 27-62 % збільшує ризик народження дитини з недостатньою масою тіла. Як відомо, дитина харчується тим, чим харчується його мама. Отже, кофеїн, так само як і інші поживні речовини і частинки кисню, що надходять в організм жінки, через плаценту проникає в організм малюка. Правда, на відміну від ефекту бадьорості, спостережуваного при вживанні кавових напоїв дорослими людьми, в дитячій внутрішній системі відбуваються зовсім інші зміни. Зокрема, кофеїн чинить негативний вплив на кровоносні судини дитини, перешкоджає здійсненню нормального кровопостачання плода.

До речі, потенційно небезпечний кофеїн містить не тільки каву, але і чай, шоколад, кола і енергетичні напої.