Дитинство - найпрекрасніший період у житті кожної людини. Бо це той час, коли навколо панує атмосфера веселощів, райдужності і безтурботності, лише деколи затьмарювана темними хмарками, наприклад, у вигляді батьківського покарання за надмірні пустощі.

Звичайно ж, сім'ї, в яких мешкає дитина, бувають різні. Правда життя така, що одним дітям випадає щастя жити і виховуватися в любові і обожнювання, інші - ростуть в не зовсім благополучних, особливо з психологічної точки зору, сім'ях. Є ж і такі, які з тих чи інших причин зовсім позбавлені батьківської уваги, кинуті напризволяще і виховуються в дитячих будинках.

Однак, незважаючи на такі різні життєві обставини, є речі, які стирають всі грані відмінності і об'єднують всіх дітей на планеті. Одним з таких сполучних предметів є іграшки.

Для маленького чоловічка іграшка є не просто неживим предметом, основне призначення якого, на думку більшості дорослих, полягає в тому, щоб сприяти розвитку дитини, формувати його здібності, займати його вільне час і "просто тому що так належить". Як правило, іграшка - це щось вельми особливе і надзвичайно важливе для дитячого серця, це відданий друг, якому дитина довіряє, нехай не завжди свідомо і буквально, всі свої сокровенні таємниці і мріяння.


Це те "істота", яке ніколи не образить, чи не покарає і не зрадить.

Таким чином, вибір іграшки для дитини є не таким вже й простою справою, до процесу його здійснення слід підходити грунтовно і з певною часткою відповідальності. Для батьків та інших дарують вкрай важливо усвідомити те, що купуючи для дитини іграшку, вони - дорослі - здатні подарувати йому щось більше, ніж просто спосіб для розваги. Важливо, щоб в руках дитини були розвиваючі іграшки, а не просто предмет безглуздою забави.

Досить цікавий і в якійсь мірі незвичайний метод пропонує взяти на озброєння англійський психолог Кліфф Арналл, авторству якого належить так звана "формула обчислення ідеальної іграшки ". Суть "навчання" К. Арнал полягає в тому, щоб при виборі подарунка батьки керувалися не просто розпливчастими бажаннями і швидкоплинними поривами, а дотримувалися ключових властивостей виведеної ним формули, представленої в наступному вигляді:

(L * T) + Pi + Po + Cr + S + U + H,

Стосовно до кожної можливо купується іграшці дані показники слід оцінити за п'ятибальною шкалою. Після чого необхідно обчислити значення наведеної формули, а отриманий результат розділити на корінь квадратний з вартості іграшки.

Ідеальною іграшкою виявиться та, яка в кінцевому підсумку отримає найвищий бал.