Діамант - це алмаз, який завдяки огранюванні має спеціальну форму. Алмаз видобувається в природі і володіє дивовижною міцністю. При правильній огранювання він стає дуже красивим. Сьогодні діаманти можна придбати в будь-якому ювелірному магазині.

Величенний діамант у світі

У 1905 році в Трансваалі був знайдений діамант, який вважається найбільшим у світі. Вага становить три тисячі сто шість карат, це більше шестисот грам . Камінь був виявлений під час вечірнього обходу, коли керуючий рудником помітив на стіні кар'єра блиск. В результаті працівниками був витягнутий алмаз розміром 10 * 6,5 * 5 сантиметрів.

Рудник належав Томасу Куллінану, в його честь і був названий алмаз. Він був дивовижною чистоти і не містив у собі міхурів і тріщин, мінеральних включень.

Подивитися на величезний діамант можна було в банку Йоганнесбурга. Дуже довго його ніхто не купував, так як ціна була дуже висока. У 1907 році правителі республіки придбали алмаз за сто п'ятдесят тисяч фунтів і подарували королю Англії Едуардові VII.

Сьогодні найбільший діамант прикрашає королівський скіпетр Великобританії. Ціна алмазу порівнянна вартості дев'яноста чотирьох тонн золота. Він був застрахований і відправлений до Англії на кораблі з сейфом. Однак це був муляж, щоб заплутати грабіжників. Насправді камінь був доставлений поштою.

Король оцінив алмаз. На початку двадцятого століття було вирішено розбити його на частини і огранити. Знамениті брати-ювеліри Асскор півроку вивчали камінь, перш ніж розпочати роботи. У результаті вийшло два величезних, сім середніх і дев'яносто шість невеликих за розміром діамантів. Найбільшу частину огранили у формі груші назвали "Зірка Африки" або "Куллінан-I".


Його маса п'ятсот тридцять карат. Друга частина вагою більше трьохсот карат виконана у формі смарагду, який прикрашає британську корону.

Діаманти світу

"Надія" - один з найбільш в історії відомих алмазів . Сьогодні його можна побачити в Смітсоніанською національному музеї Вашингтона. Маса цього синього каменю - сорок п'ять карат. Алмаз огранен у формі подушки і оцінений в 350 мільйонів доларів.

"Де Бірс Сторіччя" вперше був продемонстрований в 1988 році, свою назву отримав на честь сторіччя компанії. Камінь був знайдений в ПАР, його вага більше двохсот сімдесяти трьох карат, ціна близько ста мільйонів доларів.

"Steinmetz Pink" - найбільший і найкрасивіший рожевий алмаз . Його вага 59,6 карата. Рожеві камені зустрічають досить рідко і, як правило, менших розмірів. Цей був знайдений в Африці. Ціна - близько двадцяти п'яти мільйонів доларів.

Діамант "Виттельсбах" - незвичайний блакитний камінь вагою майже в тридцять шість карат. У 1722 році він став власністю Карла Альбрехта з дому Віттельсбахів і деякий час був частиною баварської корони. У володінні Виттельсбахов він залишався до Першої світової війни. У 2008 році він був проданий за двадцять чотири мільйони триста одинадцять тисяч доларів ювелірові Лоренсу Граффу з Британії.

"Серце вічності" відноситься до рідкісного виду кольорових алмазів. Його маса 27,64 карата.

" Moussaieff Red Diamond" - діамант червоного кольори в 5,11 карат . Це не найбільший камінь, але він є самим величезним із знайдених алмазів червоного кольору. Виявив його бразильський фермер в Алто Панаіба. Це місце відоме тим, що тут зустрічається найбільше кольорових каменів. Деякі джерела стверджують, що його ціна доходить семи мільйонів доларів.