Відомо, що розумові вправи і фізичні навантаження сприяють підтриманню активності головного мозку в належній формі. Не менш важливу роль у даному процесі відіграє і правильне, збалансоване харчування, що сприяє кращому "засвоєнню" розумових тренувань і значно зміцнює мозкові клітини.

Величезна кількість досліджень, проведених різними вченими, підтверджує той факт, що вживання людиною певних продуктів харчування в значній мірі сприяє збереженню гостроти розуму. Наприклад, дані наукових досліджень "Alzheimer" s Association "(Асоціація з хвороби Альцгеймера) свідчать про те, що деякі продукти харчування, щодня вживаються людиною в їжу, здатні попередити ризик захворювання на цю недугу або затримати процес розвитку недоумства.

Правильні продукти харчування здатні запобігти такі процеси, що відбуваються в людському організмі, які більшою мірою є винними в старінні та розвитку захворювань серцево-судинної системи. Корисні речовини, що містяться в цих продуктах, допомагають протистояти раковим запалень і безлічі інших хвороб.

Отже, у вашому живильному раціоні обов'язково повинні бути присутніми наступні продукти:

  1. Натуральна кава і зелений чай - фахівцями рекомендовано вживати дані напої по 2 чашки в день . Проведені дослідження виявили той факт, що пацієнти з діагнозом хвороби Альцгеймера вживали вельми мала кількість кофеїну в порівнянні з тими людьми, у яких дане захворювання не розвивалося. Тому вчені винесли наступний вердикт: зелений чай і каву не тільки в значно мірою багаті антиоксидантними речовинами. Що міститься в них кофеїн здатний стимулювати і активізувати мозкову діяльність, тим самим блокуючи зростання "шкідливих" протеїнів, які підвищують ризик захворювання синдромом Альцгеймера.
  2. Риба сімейства лососевих - корисно вживати цей продукт по 100-150 грам 1-2 рази на тиждень.


    Дані сорти риби містять точно ті ж здорові жирні кислоти, що і мозок. Тому такі насичені жири є дуже важливим елементом для правильного розвитку і нормального функціонування мозку в цілому.

  3. Мигдаль - необхідно з'їдати 20-30 грам горішків (по можливості сирих або злегка підсмажених) через день. Мигдальний горіх багатий жирними кислотами і антиоксидантами, а також вітаміном Е. Дія цих речовин має яскраво виражений профілактичний ефект, спрямований на попередження та гальмування розвитку недоумства.
  4. Курячі яйця - слід вживати по одному (бажано отварному) яйцю 4-5 разів на тиждень. Яйця містять мало калорій і багаті корисними протеїнами. Більш того, містяться в них жирні кислоти і вітаміни сприяють запобіганню запальних процесів в організмі і допомагають розвитку нових мозкових клітин.
  5. Лохина - бажано вживати (звичайно ж, в залежності від сезону) по 1 чашці ягід 3-4 рази на тиждень. Також можна замінити свіжі ягоди на заморожені або на натуральний сік без підсолоджувачів. Ягоди лохини є одним з кращих антиоксидантних джерел і просто незамінні для життєдіяльності мозку.
  6. Овочі темно-зеленого кольору (броколі, шпинат) - слід приймати в їжу 1-2 рази на день . Овочі такого забарвлення містять велику кількість захисних антиоксидантів.

Ну вобщем, будьте здорові!