Коли у малюка починають розшаровуватися нігті, для мами це має бути сигналом того, що з'явилися порушення здоров'я. Начебто така дрібниця, але батьки зобов'язані поставитися до цієї проблеми з особливою увагою, тому що розшарування нігтьової пластини у дитини - це всього лише наслідок якихось змін, які в його віці можуть бути дуже небезпечними. Тому так важливо знайти причину і обов'язково її усунути - ось головне завдання кожної мами .

Причини розшаровування нігтів у дитини

Причин, за якими можуть почати розшаровуватися нігті у дитини, досить багато. Якщо ви виявили проблеми будь-якого характеру з нігтями у дитини, не потрібно панікувати і тут же бігти в аптеку, але й ігнорувати це відхилення не можна. Всім відомий факт: проблеми зі шкірою і нігтями є наслідком порушень роботи шлунково-кишкового тракту . Тому слід задатися питаннями: "Чи підходить дитині раціон харчування?", "Чи все в порядку у нього з травленням?".

Також цілком можливо, що нігті у дитини шаруються через нестачу вітамінів в організмі . Як правило, ці проблеми пов'язані з нестачею заліза і кальцію. Однак не варто тут же починати напихати дитини ударними дозами вітамінів, так як при нерозумному їх використанні можна тільки заподіяти шкоди організму.


Краще трохи змінити раціон харчування, додавши в нього побільше корисних продуктів: гречки, сиру, сиру, печінки, корисні речовини, що містяться в них точно не принесуть ніякої шкоди.

Досить часто все буває набагато простіше: ніготь може расслоиться через механічного пошкодження . Можливо, малюк недавно забій ручку? А може бути, дитина має шкідливу звичку смоктати палець або гризти нігті? Тоді зрозуміло, чому нігті страждають.

Є ще один неприємний варіант виникнення даної проблеми - це грибкове захворювання . Грибок - це досить непроста інфекція, від якої не так-то просто позбутися. У такому випадку вам слід звернутися до лікаря для отримання комплексного курсу лікування.

Є один народний рецепт дуже дієвою ванночки, яка жодним чином не зашкодить малюкові , незалежно від причини, що спровокувала виникнення цієї проблеми. Беремо рослинне масло, злегка його підігріваємо, додаємо трохи лимонного соку і пару крапель йоду. Ручки малюка слід потримати в ванночці протягом 5-10 хвилин.

Якщо ви будете шукати причину і займатися її усуненням, а не боротися зі слідством, то проблеми з нігтями дуже швидко зникнуть!