Як відомо, вітамін В9, або ж фолієва кислота, наполегливо рекомендується до застосування вагітним жінкам, а також тим, хто перебуває на стадії планування зачаття дитини. Принаймні, саме такі вмовляння мають місце з боку більшості медичних фахівців.

Причин тому - безліч, при цьому найголовнішою з них вважається те, що фолієва кислота допомагає запобігти розвитку різних дегенеративних процесів в організмі зароджується плода. Зокрема, цей вітамін не допускає утворення деяких дефектів центральної нервової системи.

Однак, далеко не всі фахівці медичної сфери ратують за застосування фолієвої кислоти. Так, корисність даного вітаміну поставили під сумнів американські вчені. При цьому вони піддали критиці фолієву кислоту, вироблену у вигляді таблеток, і в той же час визнали ефективність цього вітаміну в його натуральному вираженні, тобто міститься в продуктах харчування.

Отже, вчені з Бостонського університету провели аналіз даних 6400 представниць слабкої статі, які народили дитину в період з 1998 по 2008 роки. В результаті цього була отримана наступна інформація: у тих жінок, які вживали в їжу продукти, що містять велику кількість фолієвої кислоти, ризик народження дитини з таким вродженим пороком, як розщеплення хребта (spina bifida), значною мірою знижувався.


У той же час у жінок, що приймали дану кислоту у вигляді вітамінів та інших харчових біологічно активних добавок, подібного додаткового ефекту від її прийому не спостерігалося.

Виходячи з цього американські фахівці радять усім жінкам, які планують вагітність, робити упор не так на штучно створені елементи фолієвої кислоти, т.е вітаміни, БАДи та інші добавки, а на природні джерела, її містять. В першу чергу, до таких належать цитрусові, бобові, зелені овочі з великими листками (спаржа, салат-латук, шпинат, брокколі, петрушка,), морква, мед, пивні дріжджі, яловича печінка, житнє і пшеничне борошно грубого помелу, яєчні жовтки , волоські горіхи, насіння соняшнику.

Також важливо пам'ятати про те, що застосування фолієвої кислоти - у кількості 350-400 мікрограмів - слід почати як мінімум за тиждень-два до планованого зачаття дитини. Сія необхідність, за словами фахівців, обумовлена тим, що зародження дефектів хребта закладається на самих ранніх стадіях розвитку плоду, тобто в той період, коли жінка може навіть і не здогадуватися про свою вагітність.